joombig banner rotation images

Menu

W ramach budżetu obywatelskiego powstał plac zabaw "Aktywnie i wesoło"

 

Najmłodsi bełchatowianie zyskali kolejne kolorowe miejsce do zabawy. „Aktywnie i wesoło” to jeden ze zwycięskich projektów piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na budowę placu zabaw miasto wydało ok. 400 tys. złotych. Jednocześnie dobiega końca realizacja kolejnego projektu – osiedlowego lasku, także na Dolnośląskim.


Bełchatowskie maluchy na nudę nie mogą narzekać. W mieście jest blisko 40 placów zabaw, które wyposażone są w urządzenia renomowanych firm oraz posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Najnowsze kompleksy dodatkowo wyposażone są nawierzchnię syntetyczną. 

 

Budżet obywatelski - wyniki [FILM]


Część z bełchatowskich placów zabaw powstała w ramach budżetu obywatelskiego, jak chociażby w 2017 roku do dyspozycji dzieci oddane zostały trzy: Mały alpinista, Biedronkowo i Wyspa piratów. Teraz najmłodsi bełchatowianie zyskali kolejne bezpieczne i wesołe miejsce do zabawy. „Aktywnie i wesoło” wybudowany został w rejonie bl. 315 na os. Dolnośląskim.

Wolny czas na świeżym powietrzu spędzać tam mogą zarówno dzieci młodsze, jak i starsze. Na placu z poliuretanową nawierzchnią wydzielone zostały bowiem dwie strefy. Najmłodsi mają do swojej dyspozycji m.in. huśtawkę, karuzelę, zjeżdżalnię i piaskownicę, natomiast starszych z pewnością ucieszą elementy sprawnościowe. Całości dopełniają ławki i kosze na odpady. Realizacja tego projektu kosztowała blisko 400 tys. złotych.

Place zabaw to nie jedyne miejsca, w których bełchatowianie mogą aktywnie spędzać czas. Starsi mieszkańcy z chęcią korzystają z parków, skwerów i siłowni zewnętrznych. Miasto nie tylko buduje nowe zieleńce, ale także na nowo zagospodarowuje te już istniejące. Do połowy grudnia gotowy ma być kolejny projekt ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, czyli osiedlowy lasek na Dolnośląskim.

Za niemal 300 tys. złotych teren za blokami 219 i 220 został uporządkowany. Chore drzewa usunięto, nasadzono nowe drzewa nisko koronne i krzewy. Dodatkowo wybudowano alejki spacerowe, które wyłożone zostały kostką brukową. Mieszkańcy będą mogli odpocząć na nowych ławkach, z myślą o rowerzystach zamontowano stojaki. Ponadto przygotowana jest już nawierzchnią, na której w najbliższym czasie pojawi się dziesięć urządzeń do ćwiczeń pod chmurką. Będzie to kolejna w mieście siłownia zewnętrzna. Adaptacja osiedlowego lasku zgodnie z umową powinna zakończyć się do 14 grudnia.  

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020