Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

http://www.belchatow.pl/images/2018/listopad/dzieci_piknik.JPG

 

Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godz. 11:11, układanie flagi narodowej czy biało-czerwone balony wypuszczone pod niebo - tak 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą dzieci z bełchatowskich przedszkoli i szkół. W ogólnopolską akcję Rekord dla Niepodległej włączyła się większość bełchatowskich placówek.


W piątek, 9 listopada, o godz. 11:11 w różnych punktach Bełchatowa będzie można usłyszeć hymn narodowy. Uczniowie i przedszkolaki odśpiewają cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W wielu miejscach dzieci tworzyć będą żywe flagi narodowe, a nad niektórymi szkolami unosić się będą wypuszczone przez uczniów bialo-czerwone balony. Do wspólnego śpiewania hymnu zaproszono również rodziców oraz mieszkańców sąsiadujących ze szkołami domów i bloków.


Akcja ministerstwa ma być ciekawą lekcją historii. Pomysłodawcy i organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do dokumentowania przebiegu bicia Rekordu dla Niepodległej i umieszczania zdjęć oraz filmików z tego wydarzenia na swoich stronach internetowych i portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej.


Szkoły i przedszkola, które chciałyby jeszcze dołączyć do tej ogólnopolskiej akcji, mogą wysłać zgłoszenie drogą internetową do czwartku, 8 listopada, do godz. 12:00. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Wszystkie przedszkola, szkoły, które wezmą udział w biciu Rekordu dla Niepodległej, otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od Minister Edukacji Narodowej. Akcja podsumowana zostanie w piątek, 9 listopada. Do tej pory do ministerstwa zgłosiło się już ponad 20 tys. placówek oświatowych z kraju i zagranicy.

 

Bicie Rekordu dla Niepodległej to tylko jedno zwielu wydarzeń w Bełchatowie organizowanych z okazji  stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

KZB

Start 9 listopada o godz.11:11.


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl