joombig banner rotation images

Menu

 

Ubiegająca się o reelekcję Mariola Czechowska wygrała drugą turę wyborów na prezydenta Bełchatowa. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, startująca z własnego komitetu wyborczego urzędująca prezydent uzyskała 51,8 procent głosów, na Dariusza Matyśkiewicza, kandydata PLUS-a, zagłosowało 48,2 procent wyborców. 

 

W niedzielę, 4 listopada, Polacy głosowali w drugiej turze wyborów samorządowych. Dogrywka odbyła się we wszystkich miejscowościach, w których 21 października żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowę ważniych oddanych głosów. W sumie w całym kraju łącznie było to 649 gmin lub miast. W województwie łódzkim wyborcy głosowali w 48 miastach i gminach.


W Bełchatowie w drugiej turze zmierzyli się Mariola Czechowska i Dariusz Matyśkiewicz. Frekwencja wyborcza wyniosła 42,04 procent i było niższa niż w województwie – 49,32 procent.

 

Na urzędującą prezydent zagłosowało 9 855 osób, co przełożyło się na poparcie rzędu 51,8 procent. Kontrkandydat obecnej prezydent uzyskał 9 169 głosów, czyli 48,2 procent poparcia. Oznacza to, że przez kolejnych 5 lat w fotelu Prezydenta Miasta Bełchatowa zasiadać będzie Mariola Czechowska.


Mariola Czechowska została prezydentem na drugą kadencję. Jest rodowitą bełchatowianką. Ukończyła wyższe studia magisterskie z zakresu matematyki na wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu Łódzkiego, studia podyplomowe Technologie Informacyjne PŁ oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą i przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Przez 15 lat pracowała jako nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała także jako dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Bełchatowie.


Uroczyste zaprzysiężenie Marioli Czechowskiej na prezydenta Bełchatowa odbędzie się podczas drugiej sesji VIII kadencji Rady Miejskiej w Bełchatowie. Termin pierwszego posiedzenia ustali Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie się ono między 17 a 23 listopada. 

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019