joombig banner rotation images

Menu

DS Smith poszukuje lokalnych partnerów biznesowych

 

Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa i okolic mają szansę współpracy z nowym bełchatowskim inwestorem. DS Smith poszukuje wykonawców i partnerów biznesowych, którzy chcą się włączyć w inwestycję w strefie przemysłowej. Oferty można składać do środy, 7 listopada.

 

- Doceniając profesjonalizm lokalnych firm oraz dbając o ich rozwój czekamy na oferty przedsiębiorców z Bełchatowa i okolic. Chcemy zebrać listę lokalnych przedsiębiorstw, aby wskazać centralnemu wykonawcy, że to z tymi firmami przede wszystkim trzeba współpracować – mówi Konrad Brzezowski, dyrektor techniczny DS Smith Polska. Firma poszukuje nie tylko generalnego wykonawcy, ale także inspektorów nadzoru, firm logistycznych i transportowych, ale także zakładu ochrony oraz placówki obsługującej opiekę medyczną dla pracowników.


Wszyscy właściciele firm, którzy chcieliby włączyć się w realizację inwestycji mogą przesłać informację o swoim zakładzie wraz z referencjami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy, 7 listopada. Pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przekażą przesłane oferty inwestorowi, który skontaktuje się z wybranymi firmami. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 44 733 51 45.

 

Inwestor chce współpracy z lokalnym biznesem


Fabryka o powierzchni 3,5 tys. mkw. powinna powstać w strefie przemysłowej w drugiej połowie 2020 roku i wtedy też rozpocznie się produkcja (w Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości opakowania tekturowe oraz ochronne). Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln złotych. - Ważne dla mnie jest, by jak największa część tych nakładów trafiła do naszych rodzimych przedsiębiorców. To nie tylko najlepsza gwarancja zatrudnienia dla mieszkańców, ale także promocja lokalnych firm i samego Bełchatowa, jako miasta nastawionego na rozwój gospodarki – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Zatrudnienie w firmach współpracujących z brytyjskim inwestorem znajdzie około stu osób. Dlatego też informacja o chęci współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami jest znacząca dla mieszkańców Bełchatowa. W październiku odbyło się pierwsze spotkanie inwestora z  przedstawicielami lokalnego biznesu. Dyrektor techniczny brytyjskiej firmy mówił wtedy o preferencjach i o tym, przedstawiciele jakich branż są najbardziej poszukiwani.

 

Nowy inwestor da 200 miejsc pracy [FILM]


Zatrudnienie w bełchatowskiej fabryce DS Smith znajdzie 200 osób. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowana większość z nich rekrutowana będzie wśród mieszkańców Bełchatowa. Przed podjęciem pracy zostaną oni przeszkoleni w jednej z już działających w Polsce fabryk, najprawdopodobniej w Kutnie. Na tym nie koniec. Inwestor rozważa także możliwość utworzenia w Bełchatowie swojej klasy patronackiej. Także w tej kwestii możliwa jest współpraca z innymi firmami. Dzięki temu uczniowie jednej klasy będą mieli praktyki w kilku zakładach.

 

AP

 

Bełchatowscy przedsiębiorcy mogą składać oferty do 7 listopada

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019