joombig banner rotation images

Menu

Dni Papieskie w Bełchatowie dobiegają końca.

 

Dni Papieskie w naszym mieście dobiegają końca. Na ich obchody składały się zarówno uroczystości kościelne, jak i wydarzenia towarzyszące, takie jak serduszka dla papieża czy kiermasz papieskich kremówek. W ramach papieskiego święta bełchatowianie pamiętali też o 34. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana "Solidarności" i oddanego przyjaciela Jana Pawła II.


Bełchatowskie Dni Papieskie obchodzimy już po raz czternasty. Do wspólnego świętowania mieszkańców zaprosili Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, oraz parafie rzymskokatolickie Dekanatu Bełchatowskiego.


Przy okazji XIV Dni Papieskich mieszkańcy wzięli udział w mszy św., podczas której wspominano przyjaciela Jana Pawła II - błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Nabożeństwo odbyło się 19 października w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy. Data nie była przypadkowa, bowiem na ten właśnie dzień przypada 34. rocznica śmierci kapelana „Solidarności”. Na chwilę przed mszą (godz. 17:50) władze samorządowe, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz bełchatowianie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą księdza Jerzego Popiełuszkę.


Kiermasz papieskich kremówek, który odbył się w niedzielę, 21 października, już na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń. Z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę bełchatowian. W kolejkach po papieski przysmak spotkać można było zarówno dzieci, jak i dorosłych.


XIV Dni Papieskie w Bełchatowie trwały od 13 października, kiedy to ulicami miasta przeszedł Różaniec Fatimski. Później bełchatowianie uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji mieszkańców z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz Apelu Jasnogórskim, a pod pomnik papieża Polaka przywędrowały bełchatowskie przedszkolaki z przygotowanymi przez siebie serduszkami i śpiewem na ustach.


Na zakończenie tegorocznych Dni Papieskich, 22 października w parafii Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2) odprawiona została uroczysta msza św. w intencji bełchatowian za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed nabożeństwem złożono kwiaty pod pomnikiem papieża Polaka.


KZB

21 października odbył się kiermasz papieskich kremówek.

Bełchatowianie pamiętali też o ks.Jerzym Popiełuszce.

 

 

złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża Polaka

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019