joombig banner rotation images

Menu

Belchatowskie Dni Papieskie obchodzimy po raz XIV.

 

Bełchatowianie świętują XIV Dni Papieskie. We wtorek, 16 października, przedszkolaki przyniosły pod pomnik papieża Polaka kolorowe łańcuszki z serduszek. Obchody tegorocznych Dni Papieskich zaplanowano na kilka dni.


Bełchatowskie Dni Papieskie obchodzimy już po raz czternasty. Do wspólnego świętowania zapraszają Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, oraz Parafie Rzymskokatolickie Dekanatu Bełchatowskiego.


Tegoroczne obchody Dni Papieskich rozpoczęły się Różańcem Fatimskim, który przeszedł ulicami miasta w sobotę, 13 października. Wierni wyruszyli spod kościoła na os. Dolnośląskim i przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II przy parafii pw. Narodzenia NMP. Następnego dnia z okazji 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w kościele farnym odprawiona została uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Bełchatowa.


We wtorek, 16 października, czyli dokładnie w dniu, kiedy Karol Wojtyła został wybrany na papieża, pod pomnik św. Jana Pawła II przybyły bełchatowskie przedszkolaki i przyniosły własnoręcznie wykonane serduszka. Ozdabiają one teren wokół pomnika. Uśmiechnięte, pełne radości i energii maluchy nie tylko z zaangażowaniem zawieszały przygotowane przez siebie prace, ale również współnie zaśpiewały "Abba Ojcze". Na najmłodszych czekała niespodzianka przygotowana przez księży z parafii Narodzenia NMP. Akcja „Serduszka dla Jana Pawła II” to już bełchatowska tradycja. Wieczorem, o godz. 21 przy pomniku odbędzie się Apel Jasnogórski.


Przy okazji Bełchatowskich Dni Papieskich mieszkańcy wezmą również udział w mszy św., podczas której wspominać będą wielkiego przyjaciela Jana Pawła II - błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Nabożeństwo odbędzie się 19 października o godz.18 w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy (ul. ks. J. Popiełuszki 9). Przypomnijmy, że na ten właśnie dzień przypada 34. rocznica śmierci kapelana „Solidarności”. Na chwilę przed mszą (godz. 17:50) bełchatowianie złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą księdza Jerzego Popiełuszkę.


W kalendarzu miejskich obchodów Dni Papieskich pod datą 21 października znajduje się kiermasz kremówek papieskich. Wszystkich, którzy chcieliby skosztować papieskiego deseru, zapraszamy w okolice kościoła farnego w godz. 10-16. Z roku na rok przedsięwzięcie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem bełchatowian.


Na zakończenie XIV Bełchatowskich Dni Papieskich w poniedziałek, 22 października, mieszkańcy złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a następnie wezmą udział w uroczystej mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 18:30.

 

Teren wokół pomnika ozdabiaja kolorowe serduszka.

Uśmiech, radość i wspólnie odśpiewane Abba Ojcze - tak wyglądał 16 października pod pomnikiem św. Jana Pawła II


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019