joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska podsumowała ostatnią kadencję samorządu miejskiego

 

75 mln zł na oświatę, 64 mln zł na pomoc społeczną, 38 mln zł na inwestycje, 30 mln zł na gospodarkę komunalną I mieszkaniową, 16 mln złotych na kulturę i sport i 1,5 mln zł na budżet obywatelski – tak w liczbach wygląda budżet Bełchatowa na 2018 rok.

 

W ciągu ostatnich czterech lat (2014-2018) Bełchatów pozyskał 68,5 mln złotych środków zewnętrznych, które przeznaczone zostały na blisko pięćdziesiąt inwestycji.  Wspomniana kwota to suma dofinansowań zarówno dla miejskich projektów, jak i spółek, szkół i przedszkoli oraz placówek kulturalnych.


Jak podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, wszystkie podejmowane przez władze miasta decyzje podyktowane są myślą o mieszkańcach. -  Robię wszystko, aby bełchatowianom żyło się bezpieczniej, bardziej komfortowo, a koszty tego życia były jak najniższe. Doskonałym potwierdzeniem skuteczności tych działań jest raport przygotowany przez Curulis, firmę doradczą zajmująca się samorządem terytorialnym. Mówi on, że Bełchatów jest w dziesiątce polskich miast, w których opłaty komunalne są najniższe, czyli żyje się najtaniej. Bełchatowska, czteroosobowa rodzina płaci rocznie za usługi komunalne (wodę i ścieki, śmieci, transport, podatki, itp.) 1 tys. 866,07 zł, czyli prawie dziewięćset złotych mniej niż wynosi średnia w kraju. Zajmujemy też pod tym względem drugą pozycję w województwie łódzkim. Bardzo mnie to cieszy, bo oznacza, realne oszczędności w domowych budżetach i pokazuje, że Bełchatów jest dobrym miejscem do życia – dodaje prezydent Czechowska.


O tym, co zostało wybudowane i co działo się w sferze społecznej, oświacie, kulturze i sporcie w latach 2014-2018, na konferencji podsumowującej ostatnią kadencję samorządu miejskiego opowiedzieli prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska oraz wiceprezydenci – Ireneusz Owczarek (odpowiedzialny m.in. za inwestycje) oraz Łukasz Politański (odpowiedzialny m.in. za oświatę i sprawy społeczne). Cała konferencja znajduje się w materiale wideo poniżej.

 

AP

 

{vembed Y=
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019