joombig banner rotation images

Menu

Dziewiąta edycja "Zdrowej niedzieli"

 

W miniony weekend już po raz dziewiąty odbył się festyn profilaktyczny „Zdrowa Niedziela” zorganizowany przez miasto. Zgromadził blisko 1000 osób zainteresowanych bezpłatną profilaktyką.

 

Raz w roku mieszkańcy Bełchatowa otrzymują niepowtarzalną okazję, aby w jednym miejscu skorzystać z porad lekarzy różnych specjalizacji oraz wykonać bezpłatne badania. Na specjalnie wydzielonych stanowiskach w Miejskim Centrum Kultury porad udzielali m.in. kardiolog, endokrynolog, laryngolog, neurolog czy dietetyk.

Przed budynkiem działał mobilny punkt honorowego poboru krwi, a chętnych dawców krwi nie brakowało. W ciągu dwóch godzin krew oddało aż 17 osób. Na placu Narutowicza zaparkowały również autobusy, w których można było wykonać przesiewowe badanie słuchu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie gęstości kości oraz USG tarczycy. Na to ostatnie badanie kolejka chętnych ustawiła się jeszcze przed rozpoczęciem „Zdrowej Niedzieli”. Wiele osób skorzystało tego dnia z możliwości bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi i poziomu glukozy we krwi, a także badania EKG i sprawdzenia wzroku za pomocą komputera.

 

Podczas festynu nie zabrakło punktów konsultacyjnych dla najmłodszych. Można było zmierzyć i zważyć swoje dzieci, a także otrzymać ocenę stanu zdrowia od stomatologa. Stawiając dziecko na specjalnym podoskopie, rodzice dostawali informacje, czy ich pociecha ma wadę stóp i jakie obuwie czy wkładki zastosować, aby zapobiegać obciążeniom stawów. W czasie badania obraz stóp jest skanowany i przekazywany do komputera, który precyzyjnie analizuje dane i podaje wynik badania.  W strefie dziecka na zainteresowanych czekali psycholog, neurologopeda i dietetyk, a także pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zorganizowali kącik rozrywki z grami planszowymi. Oszacowano, że z porad lekarskich skorzystało tego dnia 200 dzieci. Aby urozmaicić wizytę w MCK, najmłodsi spacerowali do sali teatralnej, gdzie wystawiono dla nich pełen dowcipu spektakl „Zielona wyspa pirata Pifpafa”.

 

Podczas festynu można było odwiedzić stoiska informacyjne Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Żłobka Miejskiego Jaś i Małgosia, Stowarzyszenia „Przystań” i Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka”. Dyżur pełnili również pracownicy urzędu, którzy udzielali informacji na temat Bełchatowskiej Karty Rodziny.

 

Dziewiąta edycja „Zdrowej Niedzieli” zgromadziła jeszcze więcej odwiedzających niż w roku ubiegłym, co świadczy o tym, że tego typu wydarzenia są ważne i potrzebne w naszym mieście.

APO

 

Bełchatowianie przybyli na festyn "Zdrowa Niedziela"

"Zdrowa Niedziela" w Bełchatowie

Bezpłatne badania podczas "Zdrowej Niedzieli"

konsultacje z lekarzami podczas "Zdrowej Niedzieli"

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019