Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola CZechowska podpisała porozumienie z KIDP oddz. łódzkiPrzedsiębiorcy z terenu Bełchatowa będą mogli bezpłatnie korzystać z usług doradcy podatkowego. Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, podpisała w tej sprawie porozumienie z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych.


To kolejne z podejmowanych przez samorząd działań zmierzających do wspierania lokalnego biznesu. Dzięki współpracy z KIDP zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby dopiero myślące o założeniu własnej działalności gospodarczej, będą mogli nieodpłatnie uzyskać porady z zakresu prawa podatkowego.

Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Jak podkreśla Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, bezpłatna pomoc doradców podatkowych a także kursy i szkolenia to istotne wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości. - Chodzi nam o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – dodaje prezydent Czechowska. - Zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, strefa przemysłowa oraz objęcie całego miasta planem zagospodarowania przestrzennego, z pewnością ułatwiają podjęcie decyzji o zainwestowaniu w Bełchatowie.

Zgodnie z zawartym właśnie porozumieniem, przedsiębiorczy bełchatowianie będą mogli skorzystać z pomocy przy rozpoczęciu działalności a także liczyć na wsparcie polegając na udzieleniu profesjonalnej i kompleksowej informacji podatkowej. W konsekwencji nabiorą niezbędnych dla prowadzenia firmy umiejętności odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz zyskają wiedzę z różnych dostępnych form opodatkowania.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy podatkowego i czym różnią się jego usługi od zadań księgowego?

Korzystając z usług doradcy podatkowego przedsiębiorca może oczekiwać więcej, niż tylko prowadzenie ksiąg i spraw kadrowo-płacowych czy sporządzania deklaracji. Doradca ponadto zajmuje się planowaniem podatkowym w zakresie różnych działań gospodarczych, opiniowaniem od strony podatkowej podpisywanych dokumentów (w tym umów). Dodatkowo ma on prawo reprezentować firmę w sporach z urzędami skarbowymi, ale także przed sądami administracyjnymi wszystkich instancji. To nie wszystko. Doradca może pomóc również w sprawach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym i celnym, a także podpowiedzieć, jak korzystać z pomocy publicznej (głównie z funduszy unijnych).

 

Bełchatów partnerem PAIH - jest porozumienie


Spotkania będą się odbywać cyklicznie, a pomoc fachowców z Krajowej Izby Doradców Podatkowych udzielana będzie całkowicie bezpłatnie. Szczegóły dotyczące miejsca i terminu spotkań podamy w najbliższym czasie.

 

AP

 


Pomoc doradców będzie udzielana bezpłatnie
 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl