Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Czechowska spotyka się z mieszkańcamiBudżet obywatelski, komunikacja miejska oraz inwestycje – to niektóre z tematów, jakie były poruszane podczas spotkania seniorów z Prezydentem Miasta Bełchatowa, Mariolą Czechowską. Kolejna okazja do rozmów o mieście i potrzebach mieszkańców będzie w środę, 25 lipca.


Z myślą o mieszkańcach, którzy często nie mają czasu, aby udać się do urzędu w godzinach jego pracy, odbyło się spotkanie w Cafe Senior Raj. Była to okazja do rozmów o potrzebach i pomysłach bełchatowian związanych z funkcjonowaniem miasta. - Każdy mieszkaniec ma prawo wiedzieć o wszystkim, co robimy i co planujemy zrobić w Bełchatowie. Stąd pomysł na spotkania otwarte. Są one dla mnie ważne, mogę wysłuchać uwag, zapoznać się z pomysłami i odpowiedzieć na wszystkie pytania bełchatowian. Liczę, że nasze rozmowy będą konkretne i konstruktywne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Budżet obywatelski: blisko 50 wniosków [FILM]


Podczas spotkania w Cafe Senior Raj wiele miejsca poświęcono budżetowi obywatelskiemu i projektom zgłoszonym do tegorocznej edycji. Mieszkańcy pytali także o inwestycje (parkingi, chodniki),  możliwość powołania tzw. Rady Starszych oraz jakie działania zmierzające do poprawy jakości życia osób po ukończeniu sześćdziesięciu lat zamierza podjąć magistrat w najbliższych latach.


Obok prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, we wszystkich spotkaniach uczestniczyć będą także dyrektorzy i przedstawiciele urzędu miasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowani np. rozwojem gospodarki w mieście będą mogli porozmawiać bezpośrednio z dyrektorem Wydziału Rozwoju Miasta, a chcący uzyskać wiedzę na temat imprez kulturalnych – z dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.


Kolejna okazja do spotkania i rozmowy o mieście będzie w najbliższą środę, 25 lipca. Wtedy to prezydent Czechowska będzie czekać na bełchatowian na placu Narutowicza. Początek o godz. 16.00.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl