joombig banner rotation images

Menu

Adoptuje zwierzaka za "złotówkę"Koncerty gwiazd (Ewa Farna, Happysad, Mateusz Ziółko i Danzel) występy bełchatowskich zespołów artystycznych, stoiska animacyjne dla dzieci oraz mnóstwo zabawy i pozytywnej energii – to wszystko będzie czekać na bełchatowian podczas tegorocznych Dni Bełchatowa, które odbędą się w weekend 30 czerwca i 1 lipca na Błoniach przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Ale nie tylko. Dni Bełchatowa to również okazja to adopcji zwierzaka z bełchatowskiego schroniska.

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie od kilku lat organizuje Dzień Otwartych Drzwi, podczas których obok możliwości adopcji bezdomniaka za przysłowiowa złotówkę odwiedzający mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji m.in., porad weterynarza.


Na nowy dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czeka blisko 200 czworonogów (wizytówki zwierząt dostępne są na stronie schroniska). Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę. Z okazji Dni Bełchatowa w najbliższą niedzielę, tj. 1 lipca, opłata adopcyjna będzie wynosić 1 zł+VAT, czyli 1,23 zł.


Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący  ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.


W niedzielę, 1 lipca Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Zdzieszulickiej będzie czynne między 9.00 a 17.00. Szczegółowe informacje o adopcji można uzyskać pod numerem telefonu 44 633 38 77.


Nie wyrzucaj psa, bo jedziesz na wakacje


Porzucanie zwierząt przed wakacjami to nadal palący problem. W okresie wakacyjnym wyraźnie nasilają się przypadki przywiązania zwierzęcia do drzewa, wyrzucania na skraju rzadko uczęszczanej drogi lub zamykania w kojcu bez opieki. Nie pomagają nawet surowe sprzeciwy i oburzenie społeczeństwa, przypadki odnajdywania właścicieli porzuconych zwierząt i ich karania, czy kampanie informacyjne. Proceder porzucania przed wakacjami to nadal istniejący problem – co zrobić z pupilem podczas nieobecności?


Przy wyjeżdzie wakacyjnym można skorzystać z kilku opcji opieki nad podopiecznym. Zwierzę najlepiej czuje się u siebie w domu, więc warto zapytać o możliwość tymczasowej opieki nad zwierzakiem przyjaciół, sąsiadów czy rodziny. Można też skorzystać z usług petsittera - profesjonalnego opiekuna zwierząt, w szczególności psów. Psa, kota a nawet gekona czy świnkę morską można też oddać do profesjonalnego hotelu dla zwierząt.


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie również prowadzi hotel dla psów. Kojce, w których przebywają czworonogi, są odseparowane od pozostałej części schroniska. Schronisko zapewnia całodobową opiekę nad przebywającymi gościnnie psami. W usłudze standardowej zapewnia ciepłe posiłki, stały dostęp do wody, wygodny i przestronny kojec z wybiegiem oraz ogrzewane i zadaszone pomieszczenie. Usługa extra wzbogacona jest o trzy spacery dziennie z pupilem. Informacje pod nr tel. 44 633 38 77 lub 600 185 657.

 

AP/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

 

 

fot./Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020