Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dwie pary świętowały złote i diamentowe godyDwie pary świętowały złote i diamentowe gody. W Muzeum Regionalnym jubilatom towarzyszyli najbliżsi oraz Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Za długoletnie pożycie małżeńskie jubilaci zostali odznaczeni medalami prezydenta RP. Były łzy wzruszenia, promienne uśmiechy i okazje do wspomnień w rodzinnym gronie.

 

Pięćdziesiąt lat temu państwo Barbara i Marian Mazurek zdecydowali, że przez resztę życia pójdą we dwoje – razem na dobre i na złe. Spotkali się w dość zabawnych okolicznościach. - Poznaliśmy się w pociągu. Moja kochana żona zwyczajnie usiadła na moim miejscu, więc ją wyprosiłem. Szybko zorientowała się, że kultury u mnie nie ma i postanowiła wychować krnąbrnego młodzieńca. I udało się – zdradza z uśmiechem pan Marian. Pani Barbara dodaje, że dopiero teraz, po półwieczu bycia razem, wiedzą czym jest miłość. - To przede wszystkim zaufanie, poświęcenie i otaczanie opieką swojej drugiej połówki. Przecież przysięgaliśmy, że będziemy ze sobą „w zdrowiu i chorobie”. 


O dziesięć lat dłuższy staż mają z kolei państwo Pelagia i Zenon Królowie. Doczekali się trójki dzieci, siedmiorga wnucząt i czworga prawnucząt. Jak przyznają, wytrwać w związku przez sześćdziesiąt lat nie jest łatwo, ale mają na to niezawodny sposób.  - W małżeństwie musi być zrozumienie, jedno musi drugiego wysłuchać a nerwy zostawiać za drzwiami. Wspólne życie wymaga dużo cierpliwości – podkreślają państwo Królowie.


Zgodnie z tradycją, pary obchodzące złote gody otrzymują pamiątkowy medal w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, środku której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże. W imieniu imieniu Andrzeja Dudy, prezydent Rzeczypospolitej Polskie, medale wręczyła świętującym małżonkom Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - To niezwykłe jubileusze. Myślę, że wszyscy powinniśmy się uczyć, jak w zgodzie spędzić życie i w szczęściu przetrwać tak wiele lat – mówi prezydent Czechowska.


Dostojnym jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat spędzonych wspólnie w szczęściu i zdrowiu.

Ważne!

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w USC wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji pod numerem tel. 44 733 99 33.

 

AP

 


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl