Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Z pomocy żywnościowej skorzystało blisko 3300 bełchatowian164 tony żywności trafiły do najbardziej potrzebujących bełchatowian. W ramach współpracy z Bankiem Żywności od listopada 2017 do maja 2018 do Bełchatowa przyjechało 8 transportów z artykułami spożywczymi. Z takiej formy pomocy skorzystało blisko 3300 mieszkańców.


- Pomoc dla mieszkańców jest dla nas najważniejsza, dlatego po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Banku Żywności. Dzięki temu bełchatowianie otrzy­mali najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze – podkreśla Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. Każda z osób korzystających ze wsparcia otrzymała 50 kilogramów żywności, czyli ok. 114 opakowań produktów. Wśród nich makaron, ryż, herbatniki, mle­ko, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliw­kowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, cukier, olej i ser. Nowością w tegorocznej edycji były: buraczki, kasza gryczana oraz makaron bezglutenowy.

Z pomocy żywnościowej mogły skorzystać osoby samotnie gospodarujące, których dochód nie przekraczał 1268 zł oraz rodziny, w których dochód na osobę nie przekraczał 1028 zł. W sumie do programu zakwalifikowało się 3188 osób skierowanych przez pracowników socjalnych MOPS i 100 mieszkańców Stowarzyszenia MONAR.

Żywność przekazywana była mieszkańcom bezpłatnie. Koszty jej transportu z Łodzi wzięło na siebie miasto, natomiast magazyny w których przechowywana i wydawana była żywność – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.AP

 

W ramach Banku Żywności do potrzebujących trafiły 164 tony artykułów spożywczych
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl