Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dotacje do wymiany pieca wynosi nawet kilka tys. złNiebawem ruszy kolejna edycja PONE, w ramach której będzie można otrzymać dofinansowanie na wymianę pieców. Budżet programu opiewa na 20 mln zł. Cały czas można jeszcze składać wnioski do pierwszej edycji programu, zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.


Program Ograniczania Niskiej Emisji umożliwia otrzymanie dotacji na wymianę pieców starej generacji. Dofinansowaniem może zostać objęte także podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i wykonanie węzła cieplnego. Dotacja wynosi do 40 procent kosztów, co oznacza, że jeden wnioskodawca może liczyć na dotację w wysokości do kilku tysięcy złotych. W Bełchatowie  jeszcze kilkunastu mieszkańców może liczyć na wsparcie inwestycji.

Aby otrzymać dotację w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji, inwestycja musi zostać zrealizowana do 30 sierpnia 2018 roku. Po jej zakończeniu należy złożyć w Urzędzie Miasta komplet dokumentów to poświadczających. Na dofinansowanie wymiany starych pieców grzewczych miasto otrzymało z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 1 mln 116 tys. 458 złotych. To stuprocentowe dofinansowanie, o jakie wnioskowały władze Bełchatowa.


Jeszcze w tym roku ruszy także miejski program dofinansowania zmiany źródeł ciepła. Do 2020 roku będzie mogło z niego skorzystać kilkudziesięciu mieszkańców, a dofinansowanie może wynieść nawet 5 tys. złotych. Dotację mogą pozyskać osoby fizyczne, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a także przedsiębiorcy. Jeśli wnioskodawca spełni wszystkie wymogi, może liczyć nawet na 5 tys. wsparcia, jeśli natomiast poniesione przez niego koszty nie przekroczą tej kwoty – wówczas wysokość dofinansowania będzie równa kwocie wydanej na inwestycję.


To nie wszystkie możliwości, jakie mają bełchatowianie na skorzystanie z dopłat do pieców. W najbliższym czasie ruszy druga edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem programu PONE. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ustalił jego budżet na lata 2018-2019 na poziomie 20 mln zł.  


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl