Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto przekaże szpitalowi 153 tys. zł dotacjiPonad 150 tys. zł trafi do bełchatowskiego szpitala. Dotacja z miasta przeznaczona zostanie m.in. na zakup defibrylatora, respiratora i audiometru.


Cztery oddziały Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie wzbogacą się o nowy sprzęt. Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa i Witold Tomaszewski, p.o. dyrektora szpitala, podpisali w połowie kwietnia porozumienie w tej sprawie. -  Nakładów na zdrowie nigdy nie jest za dużo. Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu bełchatowianie będą mieć zapewnioną opiekę medyczną na dużo wyższym poziomie – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 


Pomoc dla szpitala wyniesie 153 tys. zł. Za tę kwotę kupiony zostanie defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego. To sprzęt pomocny przy wykonywaniu reanimacji w różnych warunkach. Dzięki elektrodom i czujnikom diagnostyka jest dokładna i pozwala na podjęcie decyzji o defibrylacji w konkretnym przypadku. Z kolei z myślą o pacjentach oddziału neurologicznego kupione zostaną aparaty EKG i EEG, natomiast do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym trafi nowoczesny respirator. - Te urządzenia są niezwykle ważne, to duże wsparcie dla mieszkańców. Będą one wykorzystane jak najlepiej, bo jako lekarze doskonale wiemy, że pacjent jest najważniejszy – mówi Witold Tomaszewski, p.o. dyrektora szpitala.


Schorzenia sercowo-naczyniowe, w tym neurologiczne, należą do najważniejszych problemów zdrowotnych. Sprzęt, który dzięki samorządowemu wsparciu trafi do  bełchatowskiej placówki, pozwoli na bieżące monitorowanie oraz rejestrowanie parametrów życiowych u hospitalizowanych pacjentów. A przypomnijmy, że w placówce leczeni są nie tylko mieszkańcy Bełchatowa, ale także osoby z całego województwa.

 

AP

Aktualności


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl