Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów rondoChcesz, aby miasto jeszcze więcej inwestowało w budowę dróg, ścieżek rowerowych czy obiektów sportowych? Albo przeznaczało dodatkowe pieniądze na miejskie szkoły, kulturę i sport. Możesz mieć na to wpływ. Wystarczy, że zapłacisz podatek w swoim miejscu zamieszkania. Meldunek w tym przypadku nie ma znaczenia.

 

Jeśli mieszkasz w Bełchatowie podatek możesz zapłacić właśnie w naszym mieście. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest bowiem urząd skarbowym według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Bełchatowie wystarczy w nimi mieszkać – wcale nie trzeba być w Bełchatowie zameldowanym.

 

- Składając deklarację PIT, pamiętajmy że prawie 38% z naszych podatków wraca do miejskiego budżetu. To właśnie m.in. z tych środków utrzymuje się żłobki, przedszkola i szkoły, buduje drogi i chodniki, rozwija miejską komunikację, działają różne instytucje kulturalne. Dlatego tak ważne jest, aby płacić podatki w swoim mieście – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Przekazując swój PIT do Bełchatowa masz więc realny wpływamy na jego rozwój.

 

Aby zapłacić podatek właśnie w Bełchatowie wystarczy w zeznaniu rocznym (PIT za 2017 rok), jako miejsce zamieszkania wpisać: Miasto Bełchatów, a jako właściwy urząd skarbowy: Urząd Skarbowy w Bełchatowie, ul. Piłsudskiego 18.

 

Jeśli już złożyłeś PIT wypełnij druk ZAP3 lub CEIDG-1 jeśli prowadzisz działalność gospodarczą. Trzeba też pamiętać, aby o zmianie urzędu skarbowego powiadomić swojego pracodawcę.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl