Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rozpoczęcie sezonu motocyklowegoMotocykliści oficjalnie inaugurują sezon. Parada ulicami miasta, koncert, znakowanie rowerów – to tylko część atrakcji. Będzie też coś dla najmłodszych, czyli dmuchańce, malowanie buziek i konkursy z nagrodami. To wszystko już w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia.   

 

Najpierw amatorzy dwóch kółek spotkają się na os. Binków. Tradycyjnie przed parafią pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się polowe nabożeństwo, a zaraz po nim poświecenie pojazdów. Półgodziny później, czyli o 15:00 wyruszy parada motocyklowa. Będzie można ją podziwiać na kilku głównych ulicach: Staszica, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, rot. Pileckiego, 1 maja. Uroczysty przejazd zakończy się na ulicy Staszica, gdzie na placu przy boiskach treningowych rozpocznie się wspólna zabawa.

 

Fundacja Bezpieczni, która organizuje rozpoczęcie sezonu, przygotowała wiele atrakcji. Nie tylko dla jeżdżących na dwóch kółkach, ale także pozostałych mieszkańców. W organizację wydarzenia włącza się także miasto. Prezydent Mariola Czechowska tradycyjnie objęła je honorowym patronatem. Do Fundacji powędrowało także wsparcie finansowe.

 

 – Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, bo już od godz. 13:00 będzie można skorzystać ze znakowania rowerów. Myślę, że z początkiem sezonu na rowerowe przejażdżki, to przydatna inicjatywa. Będzie koncert zespołu Concrete Hills, pokaz jazdy enduro, wystawa pojazdów tuningowych. Do tego miasteczko bezpieczeństwa z pokazami służb mundurowych i symulatorem dachowania. Każdy chętny będzie też mógł założyć alkogogle i narkogoli – mówi Rafał Kaleciński prezes Fundacji Bezpieczni. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami i ciepłych przekąsek. Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowano animacje, dmuchaniec i malowanie buziek. Cała zabawa ma potrwać około czterech godzin.

 

Impreza inaugurująca sezon, to dobra okazja, aby edukować i wyczulać na bezpieczeństwo. – Nasza akcja ma zwrócić uwagę kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, że motocykliści ponownie pojawili się na drogach. Chcemy wyczulać, aby każdy osobno i wszyscy razem dbali oraz zabiegali o swoje bezpieczeństwo – tłumaczy Rafał Kaleciński z Fundacji Bezpieczni.

 

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl