Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska podpisała porozumienie z PAIHBełchatów dołączył do miast partnerskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). 5 marca wiceprezes Agencji Krzysztof Senger oraz prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podpisali porozumienie o obustronnej współpracy. Dzięki temu w szybkim czasie miasto może zyskać nowych inwestorów.

 

Bełchatów to 59 miasto prezydenckie, które PAIH zaprosiła do współpracy. Rozmowy na temat połączenia sił w celu dynamicznego rozwoju gospodarczego rozpoczęły się w połowie 2017 roku, czego efektem jest podpisana właśnie porozumienie. Aby znaleźć się w presiżowym gronie miast współpracujących z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Bełchatów musiał spełnić szereg wymagań.

 

Przedsiębiorców, chcących zainwestować swój kapitał  właśnie tutaj, z pewnością przekonać może położenie w centrum Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych i blisko portów lotniczych, co przekłada się na łatwą logistykę. Ponadto prężnie rozwija się produkcja w sektorze elektronicznym, głównie dzięki przyciągnięciu inwestora azjatyckiego. Na terenie miasta działa Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a rejon wyróżnia się brakiem zagrożeń powodowanych klęskami żywiołowymi. Nie bez znaczenia dla przedsiębiorców jest także fakt, że 100 proc. terenu pokryte jest Miejskim Planem Zagospodarowania Przestrzennego.


Bełchatów jest atrakcyjny inwestycyjnieBełchatów to miasto młode, aż 86% mieszkańców to ludzie w wieku przed i produkcyjnym, stąd duży nacisk na edukację i kształcenie nowych pracowników. W mieście działa technikum, w którym młodzież może kształcić się chociażby w przyszłościowym zawodzie mechatronika. Dodatkowym atutem Bełchatowa jest z pewnością gotowość innych szkół do edukowania w wybranym wspólnie z inwestorem kierunku, w ramach klas patronackich.


Znajdź praktyki i staż razem z miastem

 

Głównym celem, jaki stawia przed sobą PAIH, jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w świecie oraz promocja polskich produktów i usług. - Jestem przekonana, że dzięki nawiązanej właśnie współpracy Bełchatów i nasz region będą się prężniej rozwijać, a lokalni przedsiębiorcy pozyskają nowych partnerów handlowych – wyjaśnia prezydent Czechowska.


Współdziałanie miasta i PAIH będzie koncentrować się na promocji gospodarczej Bełchatowa, który postrzegany jest jako miejsce rozwoju zaawansowanej technologicznie produkcji. W ramach porozumienia podejmowane będą różnorodne działania, które powinny przygotować miasto do pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych.

 

- Ważną częścią współpracy będą z pewnością szkolenia organizowane przez agencję dotyczące m.in. tworzenia oferty inwestycyjnej, prezentacji oraz tworzenia baz danych dotyczących gospodarki miejskiej. Ponadto PAIH jest częścią Polskiego Funduszu Rozwoju, co gwarantuje szybki rozwój i promocję polskiej gospodarki, a teraz także Bełchatowa – dodaje Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta UM Bełchatowa.

 

Warto w tym miejscu nadmienić, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu współpracuje także z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

 

CZYTAJ TAKŻE: Bełchatów partnerem PAIH

 

Współpraca z PAIH przyciągnie do Bełchatowa nowych inwestorów

 

fot./ PAIH


 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl