joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie III LO bal studniówkowy mają już za sobą. Sto dni do egzaminu dojrzałości oficjalnie zaczęli też odliczać maturzyści z I LO. „Mickiewicz” bawił się 26 stycznia, zaś ich koledzy z „Bronka” dzień później.  

 

Studniówkę III Liceum Ogólnokształcącego wspólnie świętowało 75 maturzystów oraz ich osoby towarzyszące i grono pedagogiczne. Swój bal uczniowie popularnie zwanego „Mickiewicza” rozpoczęli tradycyjnym polonezem. Taniec, który młodzież ćwiczyła przez kilka minionych tygodni, podziwiali nie tylko nauczyciele, ale także rodzice i najbliżsi.

 

III LO to jedyne miejskie liceum. Przypominała o tym prezydent Mariola Czechowska, która wspólnie z wiceprezydentem Łukaszem Politańskimi złożyła abiturientom najlepsze życzenia – szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników na zbliżającej się maturze. Prezydent Bełchatowa symbolicznie pokroiła również tort. Na balu nie mogło też zabraknąć podziękowań od uczniów dla wszystkich nauczycieli oraz powińszowań i wspomnieć od dyrekcji szkoły.

 

Dzień później swoją studniówkę mieli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowano ją dla ponad 170 maturzystów „Bronka”. Razem z nimi bawili się oczywiście zaproszeni goście, osoby towarzyszące i wychowawcy. Zgodnie z tradycją bal rozpoczął polonez, który podobnie jak w przypadku „Mickiewicza” oglądali nauczyciele, rodzice i najbliżsi. Dobrej zabawy i powodzenia na egzaminie dojrzałości życzyła młodym bełchatowianom prezydent Mariola Czechowska.

 

Teraz przed uczniami ostatnich klas liceów i techników matura. Do pierwszego egzaminu dojrzałości pozostało nieco ponad 90 dni. Już 4 maja młodzież napisze pisemny test z języka polskiego, drugiego dnia z  matematyki, zaś trzeciego z języka angielskiego. Później zaplanowane są egzaminy pisemne i ustne z kolejnych przedmiotów. Wyniki tegorocznych matur poznamy 3 lipca.

 

 

Obszerną fotogalerię ze studniówki III LO i I LO można zobaczyć na oficjalnym koncie miasta na facebook. 

 

 

uczniowie III LO 

 

 

uczniowie I LO 

 

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020