Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ulica Wąska i część ulicy Staszica pozostają przy swoich nazwach. Nowe rondo u zbiegu 1 Maja i Staszica nadal nie ma imienia. Miejscy radni zdecydowali, że punkty związane ze zmianą nazewnictwa, a także z jego nadaniem zostaną zdjęte z porządku obrad. Rada nie poddała więc tych projektów pod dyskusję, a co za tym idzie również pod głosowanie.   

 

Proponowano, aby ulica Wąska – krótka droga położona pomiędzy ul. Grota-Roweckiego a Placem Wolności nosiła imię Danuty Siedzikówny „Inki”. Patronem ulicy Staszica, a dokładnie jej części od ulicy Czyżewskiego do ulicy OIsztyńskiej miał zostać Prezydent Ryszard Kaczorowski. Wnioskowano też, aby nowemu rondu na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja, Staszica nadać nazwę gen. Józefa Dowbora – Muśnickiego. Rada Miejska miała również dyskutować o nazwie Placu Wolności, to znaczy o uaktualnieniu jego nazewnictwa. Jednak i w tym przypadku radni byli przeciwni procedowaniu uchwały.  

 

Ostatecznie wszystkie propozycje zmian, jakie wpłynęły od Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Patriotyczna „Razem”, przepadły. Najpierw zgłoszono wniosek o zdjęciu z porządku obrad punktów dotyczących nazwania nowo wybudowanego ronda oraz zmian nazwy ulicy Wąskiej i fragmentu ulicy Staszica. Kolejny wniosek dotyczył Placu Wolności.

 

Radni zwracali uwagę, że nadawanie nowej nazwy miejscu, które już je ma jest niezasadne i właściwie nic nowego nie wnosi. Podkreślali także, że w przyszłości warto by było sięgnąć po bełchatowskich bohaterów i to właśnie ich imieniem nazywać jeszcze bezimienne drogi. Zastanawiano się również czy wskazane uliczki tudzież ich fragmenty nie są zbyt małe, aby nadawać patronat tak ważnych osób.

 

Ostatecznie dyskusję zakończyło głosowanie. Większość radnych opowiedziała się za zdjęciem tych uchwał z porządku obrad. 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl