Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto pomaga uczniom znaleźć praktyki i staże w przedsiębiorstwachPrzedsiębiorcy z Bełchatowa i powiatu mają możliwość przeszkolenia we własnej firmie pracowników, studenci i uczniowie mogą z kolei znaleźć najlepszą dla siebie ofertę stażu. Wszystko dzięki miejskiemu programowi wspierania młodych osób, które chcą odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Na platformie www.invest.belchatow.pl są już pierwsze propozycje.


Asystentka zarządu i sprzedawca - to pierwsze oferty na miejskiej platformie, która w założeniach ma służyć wymianie informacji pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. Dzięki temu właściciele firm mają możliwość pozyskania przeszkolonych wcześniej we własnych przedsiębiorstwach pracowników, młodzi ludzie natomiast mogą zdobyć ważne przy poszukiwaniu przyszłej pracy doświadczenie zawodowe.


- Chciałabym zaprosić wszystkich przedsiębiorców do współpracy z miastem i  tworzenia miejskiego programu pomocy młodym bełchatowianom, którzy wchodzą na rynek pracy. Myślę, że platforma współpracy miedzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem pozwoli nam zadbać o przyszłość absolwentów wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych, będzie też miała duży wpływ na rozwój firm – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Chodzi także o to, aby młodzi, zdolni ludzie zostawali w Bełchatowie i do niego przyjeżdżali, aby widząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, podejmowali odpowiedzialne decyzje dotyczące wykształcenia.


- Widząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, będą mogli podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące swojego wykształcenia i kierunku podejmowanych studiów – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta UM Bełchatowa.


Pracodawcy mogą sami przeszkolić przyszłych pracownikówPracownicy magistratu regularnie spotykają się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego i rozmawiają na temat możliwości korzystania przez uczniów i absolwentów z praktyk i staży oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Rozmowy są także prowadzone z uczelniami wyższymi, m.in. z biurami karier Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej czy Politechniki Częstochowskiej. Osoby  z terenu powiatu bełchatowskiego, które na tych uczelniach studiują, mogłyby zdobywać doświadczenie zawodowe na terenie Bełchatowa -  większość przedsiębiorców stawiających na produkcję czy logistykę poszukuje bowiem absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych.


Nawiązana została także współpraca z przedsiębiorcami, dla których dobrym rozwiązaniem wydaje się tworzenie w szkołach tzw. klas patronackich. Dzięki temu firmy zyskają fachowców odpowiednio przeszkolonych we własnym przedsiębiorstwie, uczniowie zaś zdobędą doświadczenie zawodowe i zapoznają się ze specyfiką pracy, jaką po ukończeniu szkoły mieliby wykonywać.


Cały czas analizowany jest lokalny rynek pracy, chodzi o jak najgłębsze zbadanie zapotrzebowania na konkretnych fachowców wśród przedsiębiorców, którzy chcą na terenie powiatu bełchatowskiego zainwestować. Projektem zainteresowała się także Regionalna Izba Gospodarcza, której jednym z podstawowych zadań jest rozwijanie przedsiębiorczości w regionie, jej członkowie także mogą zgłaszać się do WRM i zamieszczać swoje ogłoszenia.


Informacje o stażach i praktykach na stronie www.invest.belchatow.pl zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przy ul. Kościuszki 1, pok. 215 - 216 i pod numerem telefonu 44 733 51 45.


Przypomnijmy, że rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Aby przyciągnąć jak największą liczbę inwestorów miasto podejmuje szereg działań. Wprowadzone zostały chociażby zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, poza tym cały obszar miasta objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu, prężnie rozwija się też strefa przemysłowa.


CZYTAJ:Przedsiębiorco skorzystaj z ulgi podatkowej

 

AP

 

Na portalu www.invest.belchatow.pl można bezpłatnie zamieszczać informacje o praktykach i stażach
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl