Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W budynku na Sienkiewicza zamieszkało już 9 rodzinDziewięć rodzin wprowadziło się już do budynku przy ul. Sienkiewicza 40. W budynku miasto wydzieliło 10 nowych mieszkań socjalnych, ale dwa zostały przyznane jednej rodzinie z piątką dzieci.

 

Większość lokatorów odebrała klucze jeszcze w grudniu, a wśród nich pani Anna, która razem z dwójką dzieci zamieszkała na niespełna 34 metrach kwadratowych. Pięcioletnią umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki  Mieszkaniowej podpisała 27 grudnia i tego samego dnia otrzymała klucze do swojego nowego lokum.


- Jestem bardzo zadowolona, na mieszkanie czekałam około dwóch lat, jak tylko dostałam propozycję niemal w przeciągu pięciu minut podjęłam decyzję o obejrzeniu go i później o zamieszkaniu – wyjaśnia pani Anna.


Trzyosobowa rodzina mieszka w jednym pokoju z kuchnią i łazienką. Ponieważ dzieci dzieli duża różnica wieku, w dość sporej kuchni wydzielony został „kącik” dla starszego syna. Dzięki temu ma swój"pokój", w którym może liczyć na prywatność. Jak zapewnia pani Anna, mieszka im się bardzo dobrze.


- Standard wykończenia mnie zaskoczył, wszystko urządzone na wysokim poziomie. Kiedy zobaczyłam mieszkanie pomyślałam: nic, tylko się wprowadzać. - dodaje pani Anna.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że w każdym z wydzielonych w budynku mieszkań znajduje się aneks kuchenny z kuchnią gazową i zlewozmywakiem oraz łazienka z armaturą sanitarną. Na podłogach położone zostały panele, łazienki natomiast wykończono glazurą i terakotą. Mieszkania mają powierzchnie od 32 do 48 mkw.


Nie bez znaczenia jest też dość niski czynsz, który na Sienkiewicza będzie naliczany według stawki obowiązującej w lokalach socjalnych, czyli 62 gr za mkw., co w przypadku pani Anny oznacza, że za czynsz będzie ona płacić około 21 zł miesięcznie. Do tego oczywiście dochodzą opłaty za media, czyli prąd, wodę oraz ścieki  i gaz.


Przy ul. Sienkiewicza 40 znajduje się 10 mieszkań, ale zamieszkało dziewięć rodzin - dwa lokale przyznane zostały rodzinie, która posiada piątkę dzieci.Przebudowa budynku, który miasto przejęło od PGNiG zakończyła się w połowie grudnia ubiegłego roku. Remont kosztował blisko 1 mln 160 tys. zł, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 523 tys. zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na tym nie koniec. W planach jest budowa dodatkowego budynku mieszkalnego.


- Przyznając mieszkania, zweryfikowaliśmy listę osób oczekujących na lokale. W tej chwili na mieszkania socjalne czeka sześć rodzin, a na komunalne - szesnaście. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę kolejnego budynku na ul. Sienkiewicza, w którym będą mogły zamieszkać dwie lub trzy wielodzietne rodziny – wyjaśnia Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Na Sienkiewicza miasto planuje wybudować w tym roku kolejny budynek mieszkalny


Warto nadmienić, że obecnie czas oczekiwania na lokale wynosi w Bełchatowie maksymalnie 1,5 roku. Miasto ma w swoich zasobach 2 tys. 254 mieszkania komunalne i około 90 mieszkań socjalnych (dane na koniec 2016 roku).

 

AP
 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl