Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rondo na Staszica częściowo otwartePierwsi kierowcy pojechali już po nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja. Przebudowane rondo jest częściowo otwarte, tzn. można przejechać tylko ulicą Staszica, natomiast aby wjechać w ul. 1 Maja trzeba nadal korzystać z objazdu.


Przebudowa skrzyżowania w pobliżu dwóch dużych marketów była największą tegoroczną inwestycją drogową w mieście.

 

Przed rozpoczęciem prac kierowcy narzekali na utrudniony skręt w lewo z ul. 1 Maja w Staszica, co powodowało zakorkowanie tamtego rejonu. Priorytetem było, aby jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ruch na jednej z najbardziej zatłoczonych krzyżówek przebiegał płynnie.
Kierowcy mogą jechać ulicą Staszica

 

Rondo jest już częściowo otwarte. Dopuszczona do ruchu została nitka prowadząca ulicą Staszica. Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać w ulicę 1 Maja korzystają z objazdu. Ta część inwestycji będzie gotowa w ciągu 2-3 tygodni, jeśli tylko pozwoli na to pogoda.


Przebudowa skrzyżowania ulic Staszica i 1 Maja kosztowała 3 mln 930 tys. złotych. Do inwestycji 1 mln 300 tys. złotych dołożył powiat, w którego zarządzie jest ul. Staszica, a 250 tys. market budowlany Majster.

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl