Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Już działa platforma, na której można znaleźć staż w BełchatowiePrzedsiębiorcy z terenu miasta i powiatu będą mogli dużo łatwiej pozyskać wykwalifikowanych i przeszkolonych we własnej firmie pracowników, a uczniowie, studenci i absolwenci wyższych uczelni znajdą najlepszą dla siebie ofertę stażu. Wszystko dzięki miejskiemu programowi wspierania młodych osób, które chcą odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. W tym celu uruchomiona została specjalna platforma na inwestycyjnej stronie miasta.

Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Aby przyciągnąć jak największą liczbę inwestorów miasto podejmuje szereg działań. Wprowadzone zostały chociażby zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, poza tym cały obszar miasta objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, co z pewnością ułatwia podjęcie decyzji o zainwestowaniu, prężnie rozwija się też strefa przemysłowa.


CZYTAJ:Przedsiębiorco skorzystaj z ulgi podatkowej

 

Kolejnym krokiem jest uruchomienie specjalnej platformy  wymiany informacji pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. Na portalu www.invest.belchatow.pl pracodawcy z terenu powiatu bełchatowskiego mogą umieszczać oferty staży i praktyk skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Dzięki temu, będą mieli możliwość pozyskania potencjalnych, przeszkolonych wcześniej w swojej firmie pracowników, młodzi ludzie natomiast będą mogli zdobywać tak cenne do podjęcia przyszłej pracy, doświadczenie.


- Zależy nam, aby młodzi, zdolni ludzie zostawali w Bełchatowie i do niego przyjeżdżali. Poza tym widząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, będą mogli podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące swojego wykształcenia, kierunku podejmowanych studiów – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta UM Bełchatowa.


Informacje o stażach i praktykach zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się z WRM bełchatowskiego Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, pok. 215 – 216, i pod numerem telefonu 44 733 51 45.
 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl