Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

22 grudnia bełchatowianie spotkają się przy wigilijnym stoleTradycją staje się spotkanie mieszkańców Bełchatowa przy świątecznym stole podczas Miejskiej Wigilii. Wieczerza, która odbędzie się 22 grudnia na placu Narutowicza, organizowana jest przede wszystkim z myślą o osobach samotnych i pozostających w trudnej sytuacji materialnej, ale przyjść może każdy.


– Serdecznie zapraszam mieszkańców na wspólną wigilię. Spotkajmy się razem przy świątecznym stole – mówi prezydent Mariola Czechowska, która już po raz trzeci wspólnie z proboszczem parafii NNMP ks. Dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej organizują miejską wieczerzę. Świąteczne spotkanie tradycyjnie odbędzie się w centrum Bełchatowa – na placu Narutowicza. Początek zaplanowano na godz. 17:00. W razie niepogody wigilia będzie przeniesiona do budynku MCK PGE Giganty Mocy.


Na wigilię wszystkich mieszkańców zaprasza prezydent Mariola CzechowskaZgodnie z tradycją podczas miejskiej wieczerzy wigilijnej będzie wspólny opłatek, życzenia i kolędy. Nie zabraknie też tradycyjnych potraw. Bełchatowianie, którzy przyjmą zaproszenie i przyjdą na wigilię,  będą mogli skosztować zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusty z grochem i kompotu z suszu. Potrzebujący mieszkańcy będą mogli zabrać ze sobą świąteczne potrawy, jakie zostaną.


- Atmosfera, jaka każdego roku panuje podczas miejskiej wigilii, pokazuje, że inicjatywa wspólnych, świątecznych spotkań jest potrzebna i cenna. Nie wszystkim bełchatowianom dane jest przeżywać święta w rodzinnej atmosferze, razem z bliskimi. Dla tych, którzy nie mają rodziny będzie to okazja, by choć na chwile poczuć świąteczny klimat – dodaje prezydent.


Świąteczną atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie je można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie zaśpiewać. 

 

AD-A

 

Miejska Wigilia odbędzie się na placu Narutowicza

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl