Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów włączył się w akcję "Wymiana ciepła"„Wymiana ciepła” zawitała do Bełchatowa. W kilku miejscach w mieście stanęły specjalne wieszaki, na których można zostawić niepotrzebne zimowe ubrania, natomiast osoby, które potrzebują ciepłej odzieży, mogą ją bez skrępowania zabrać. Akcję zorganizowały władze Bełchatowa wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

 

W pięciu miejscach w Bełchatowie zostały ustawione wieszaki na ubrania z dołączoną instrukcją: Masz niepotrzebne ubrania? Ciepłe kurtki, swetry, szaliki czy koce? Przekaż je potrzebującym. Mniej zamożni mieszkańcy mogą przyjść i wybrać dla siebie ciepłe okrycie. Ci zaś, którzy mają taką możliwość, mogą przynieść odzież, która może przydać się potrzebującym.

 


Wymianę ciepła organizuje UM i PEC- Najważniejsze w całej akcji jest to, że tak naprawdę pomóc może każdy. Uważam, że dzielimy się nie tylko ciepłem, ale przede wszystkim sercem - podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

.
Wieszaki są ustawione w pięciu punktach Bełchatowa:


- w parku przy placu Narutowicza (w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury),


- w jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”),


- w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2),


- w punkcie Rejonowej Obsługi Mieszkańców nr 5 (ul. Czapliniecka 68).

 

Odzież, którą bełchatowianie będą chcieli zostawić na wieszakach, powinna nadawać się do noszenia, to znaczy być niezniszczona i czysta. Mieszkańcy, którzy chcieliby oddać ubrania, ale nie mają możliwości, by dojechać do jednego ze wskazanych punktów, mogą telefonicznie skontaktować z się z PEC – 44 633 33 36, wew. 412. Pracownik spółki przyjedzie we wskazane miejsce, odbierze rzeczy i powiesi je na jednym z wieszaków. Akcja potrwa do końca marca przyszłego roku.

 

Wcześniej zbiórka odzieży prowadzona była między innymi wśród pracowników urzędu miasta i spółki PEC, na ustawionych dziś wieszakach jest już więc pierwsza odzież dla potrzebujących.


Warto przypomnieć, że akcja „Wymiana ciepła” została zapoczątkowana przez jednego z mieszkańców Budapesztu. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin na terenie Węgier pojawiło się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami. Teraz akcja rozprzestrzenia się na terenie naszego kraju, a 1 grudnia dołączył do niej Bełchatów.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl