Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

"Wolontariuszem Roku 2016" została Lidia SzymańskaJuż po raz dziesiąty zostanie wybrany Wolontariusz Roku. Taka formuła wyróżnienia społeczników pozwala utrwalić pozytywny wizerunek wolontariuszy oraz zachęcić do większego zaangażowania w działalność prospołeczną. Zwycięzcę konkursu ogłoszonego przez prezydent Bełchatowa Mariolę Czechowską poznamy w styczniu 2018 roku podczas tradycyjnego Koncertu Noworocznego. W roku poprzednim tytuł Wolontariusza Roku powędrował do Lidii Szymańskiej, dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.


Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących lub wspierających ruch wolontariacki. Chodzi o uhonorowanie osób, które bezinteresownie pomagają innym i udzielają się społecznie.

Do konkursu mogą być nominowani pojedynczy wolontariusze lub zorganizowane grupy, które wspólnie podejmują różnorodne działania wolontariackie. Nominacje można zgłaszać w kilku kategoriach:

- pomoc społeczna i ochrona zdrowia,
- edukacja, sport, kultura,
- pomoc osobom niepełnosprawnym,
- ekologia i opieka nad zwierzętami.

Nominacje do tytułu Wolontariusza Roku 2017 do 30 listopada mogą zgłaszać organizacje pozarządowe działające w Bełchatowie oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego. Aby zgłosić kandydata należy wypełnić formularz dostępny w Urzędzie Miasta i w załączniku poniżej, a następnie złożyć go osobiście lub listownie w UM przy ul. Kościuszki 1. Zgłoszenie można także przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W przypadku zgłoszenia listownego decyduje data wpływu do kancelarii magistratu, natomiast w przypadku wysłania nominacji drogą elektroniczną liczyć się będzie data nadania.


WAŻNE! Nominacja wymaga pisemnej zgody kandydata.


Za ocenę złożonych wniosków i przyznanie tytułu odpowiedzialna będzie Kapituła Konkursowa powołana przez prezydent Bełchatowa Mariolę Czechowską. W jej skład wchodzą: Izabela Rudzka, Krystyna Członka, Lidia Domagała, Krzysztof Franczyk, Ireneusz Kępa, Artur Kurzeja i Józef Wodziński. Oceniając sylwetki nominowanych, członkowie kapituły będą zwracać szczególną uwagę na ich zaangażowanie społeczne, innowacyjność i skuteczność podejmowanych działań, a także partnerstwo.

Zarządzenie prezydenta Bełchatowa wraz z regulaminem konkursu Wolontariusz Roku 2017, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie kandydata znajdują się w załącznikach poniżej.


Przypominamy, że jednocześnie do 30 listopada można zgłaszać kandydatów do tytułu Dobrodziej Roku 2017.

 

CZYTAJ: Zgłoś kandydata na Dobrodzieja Roku 2017

 

AP


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl