Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie SP1 będą uczyć, jak korzystać z zatoczki K+R„Proszę, nie parkuj długo!” to nazwa akcji edukacyjnej, którą w piątek 24 listopada przeprowadzą uczniowie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Chodzi o przypomnienie rodzicom zasad korzystania z zatoczki postojowej „Pocałuj i jedź”.


Uczniowie szkoły przygotowali znaczki, które będą informować kierowców, czy korzystają z zatoczki prawidłowo. Ideą strefy oznaczonej jako „K+R – Kiss and ride” jest, żeby uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu. Jak mówi Beata Piwowarska, dyrektor SP1, zdarza się, że niektórzy z rodziców parkują w niej samochód i zaprowadzają dzieci do szkoły, blokując tym samym kolejnym rodzicom możliwość bezpiecznego wysadzenia dzieci.

- Właściwie od oddania zatoczki do użytku mamy takie spostrzeżenia, że nie zawsze jet użytkowana w sposób właściwy. Na zebraniach zwracamy na to uwagę rodzicom, niestety jak widać nie jest to wystarczająco skuteczne. W roku ubiegłym w porozumieniu z urzędem miasta przeprowadziliśmy akcję podobną do tej planowanej na piątek, w razie potrzeb będziemy je powtarzać. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych uczniów – dodaje dyrektor Piwowarska.

Akcja rozpocznie się o godz. 7.15. Wtedy przy zatoczce staną uczniowie w kamizelkach odblaskowych wraz z nauczycielami i każdemu z podjeżdżających kierowców wręczą odpowiedni znaczek – wyciągnięty kciuk w przypadku prawidłowego korzystania ze strefy K+R, albo „pstryczek w nos” jeśli kierowca będzie chciał zaparkować. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja placówki liczą, że taka forma edukacji przyniesie korzyści wszystkim korzystającym zatoczki.   

Przypomnijmy, że zatoczka postojowa "Pocałuj i jedź" powstała we wrześniu 2016 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego, kosztowała 83 tys. zł. W ramach projektu wykonano także progi zwalniające i trzy kamery monitorujące, zamontowano stojaki na rowery.

AP

Uczniowie będą rozdawać znaczki, informujące o prawidłowym korzystaniu z zatoczki K+R

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl