Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mieszkania socjalne przy ul. Sienkiewicza 40 są prawie gotoweJeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 10 bełchatowskich rodzin może zamieszkać w budynku przy ul. Sienkiewicza 40. Prace przy przebudowie obiektu po starej gazowni dobiegają końca.

 

Jeszcze w tym roku przybędzie w mieście dziesięć mieszkań socjalnych. Ich powierzchnie wahać się będą od 32 do 48 metrów kwadratowych, w każdym wydzielony będzie aneks kuchenny i łazienka. Lokale będą w stanie gotowym do zamieszkanie, to znaczy w pokojach zostaną ułożone panele, łazienki będą wyposażone w armaturę sanitarną, glazurę i terakotę, natomiast w aneksach znajdą się kuchnie gazowe i zlewozmywaki.

 

Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, zapewnia, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem do budynku przy ul. Sienkiewicza wprowadzi się 10 bełchatowskich rodzin, które czekają na mieszkania socjalne. Na razie nie podjęto decyzji, które konkretnie rodziny dostaną mieszkanie. W budynku przy Sienkiewicza jeszcze w tym roku zamieszka 10 rodzinOprócz listy osób oczekujących na mieszkania komunalne lub socjalne, zdarzają się sytuacje losowe i, jak mówi prezydent Czechowska, takie przypadki muszą być rozpatrywane oddzielnie.

 

- Mamy na względzie to, że te osoby nie mogą czekać roku czy dwóch na lokal, tylko powinny go dostać „od ręki”. Kiedy inwestycja zostanie zakończona, wspólnie z Komisją Mieszkaniową podejmiemy decyzję, które rodziny otrzymają mieszkanie – dodaje prezydent Czechowska.

 

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przyjęta została uchwała pozwalająca na udzielenie wsparcia przez prezydent Mariolę Czechowską rodzinom wychowującym czwórkę i więcej dzieci. Chodzi o sposób przyznania mieszkań komunalnych, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Przebudowa budynku przy ul. Sienkiewicza będzie kosztować blisko 1,5 mln złotych, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 671 tys. złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Na tym nie koniec. Miasto planuje wybudować dodatkowy budynek mieszkalny na Sienkiewicza, w którym powstaną dwa lub trzy większe mieszkania dla rodzin wielodzietnych, mają one mieć powierzchnię ponad 60 metrów kwadratowych.

 

- Teren przy starej gazowni jest na tyle duży, że zdecydowaliśmy się na wybudowanie na nim kolejnego budynku z mieszkaniami komunalnymi. W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja tej inwestycji nastąpi prawdopodobnie w 2018 roku – podsumowuje Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl