Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nawet 240 bełchatowian weźmie udział w akcji „Ratuj Swoje Życie- Stop udarom i zawałom”, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek na targowisku miejskim. Badania są skierowane przede wszystkim do mężczyzn powyżej 40 roku życia i kobiet, które ukończyły 50 lat.

 

Choroby układu krążenia można uznać za jeden z ważniejszych, jeżeli nie najważniejszy, problem zdrowia publicznego. Choroby te najczęściej rozwijają się u osób po 40 roku życia u których występują czynniki ryzyka takie jak palenie papierosów, nadwaga, siedzący tryb życia, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, oraz genetyka.

 

Lekarze podkreślają, że kluczowe w leczeniu chorób układu krążenia jest wykrycie ich we wczesnym stadium, chociażby podczas badań okresowych czy akcji podobnej do tej, zaplanowanej na najbliższy poniedziałek, 6 listopada.

 

Między 9.00 a 14.00 w budynku administratora Targowiska Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego, u chętnych bełchatowian zostaną przeprowadzone badania przesiewowe, czyli:

 

- badania cholesterolu i glukozy,

 

- pomiar ciśnienia etnicznego krwi,

 

- USG dopplerowskie tętnic dogłowowych.

 

Poza tym zostaną przeprowadzone konsultacje lekarskie, w tym ocena ryzyka chorób układu krążenia.

 

Wszystkie osoby biorące udział w akcji uzyskają wiedzę o tym, czy grozi im zawał lub udar, otrzymają informację o ewentualnej konieczności dalszej profilaktyki i diagnostyki. Poprzez działania edukacyjne zwiększy się wiedza wśród społeczności lokalnej na temat profilaktyki chorób układu krążenia co przyczyni się do zmiany stylu ich życia.

 

„Ratuj Swoje Życie- Stop udarom i zawałom” to jeden ze zwycięskich projektów IV edycji Budżetu Obywatelskiego, przy organizacji którego współpracuje Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EKO-SERCE”. Autorzy projektu za główny cel postawili zwiększenie wiedzy mieszkańców Bełchatowa na temat profilaktyki chorób układu krążenia oraz przekonanie ich o konieczności zmiany stylu życia i unikaniu zagrożeń przyczyniających się do zachorowań. Więcej informacji o akcji można uzyskać w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia UM pod numerem telefonu 44 733 51 59.

AP


 


 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl