Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji bełchatowskie schronisko organizuje dzień otwarty w najbliższą niedzielę, 8 października. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, między innymi adopcja za symboliczną złotówkę czy wskazówki od weterynarza i specjalisty w dziedzinie tresury psów.


W tym szczególnym dniu warto dopieścić swoje domowe zwierzaki, a przy okazji pomyśleć o tych, które nie miały tyle szczęścia i trafiły do schroniska. Podejmując decyzję o adopcji takiego czworonoga można zyskać wiernego przyjaciela i oddanego towarzysza, a przede wszystkim podarujemy dom stworzeniu, które go rozpaczliwie potrzebuje.


Doskonałą okazją do adopcji psa lub kota może być dzień otwarty w bełchatowskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt już w najbliższą niedzielę, 8 października. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. Hasło tegorocznych dni otwartych, „Qndelek to też cudowny zwierz”, ma przypominać, że nie tylko zwierzęta rasowe z rodowodem zasługują na naszą uwagę i miłość.


Między godz. 9.00 a 16.00 na wszystkich odwiedzających czeka wiele atrakcji. Najważniejszą z pewnością będzie możliwość adopcji psa lub kota za symboliczną złotówkę. Jak podkreślają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, bełchatowianie najczęściej pytają o szczenięta, a psy dorosłe to przecież zdecydowanie mniej kłopotów dla przyszłego właściciela. - Dorosły pies jest ułożony, często już nauczony czystości i nie wymaga tyle nauki, co szczeniak - mówi Marta Matuszewska, referent ds. ewidencji zwierząt.


Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę, a ta z okazji Światowego Dnia Zwierząt będzie wynosić 1 zł+VAT, czyli 1,23 zł. Szczegółowe informacje o adopcji można uzyskać w schronisku lub pod numerem telefonu (044) 633 38 77. Na nowy dom w bełchatowskim schronisku czeka ponad 200 dorosłych psów i 4 szczenięta, a także 20 kotów - 7 kociąt i 13 dorosłych. Wszystkie zwierzęta są one zaszczepione, odrobaczone i odpchlone. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.


Adopcja za złotówkę to nie jedyna atrakcja przygotowana przez pracowników schroniska. Podczas dnia otwartego będzie można poznać codzienną pracę w przytulisku dla zwierząt, będzie można także skorzystać z porad groomera (czyli osoby zajmującej się pielęgnacją, strzyżeniem i czesaniem sierści psów i kotów), behawiorysty i lekarza weterynarii. Dodatkowo specjalnie dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs na rysunek maskotki Qndelka a także gry i zabawy.


Światowy Dzień Zwierząt Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony został 80 lat temu. Nieprzypadkowo wybrano 4 października - wtedy przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt w Kościele rzymskokatolickim. Św. Franciszek wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.


AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl