Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Są pierwsi zainteresowani zamieszkaniem w nowym, planowanym bloku BTBS. Budynek ma stanąć obok dwóch już zamieszkanych przy ul. św. Alberta Chmielowskiego.

 

Mieszkanie w Bełchatowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wiązać się na wiele lat kredytami hipotecznymi i niepokoić się, czy wystarczy im na ratę. Zaledwie kilka dni od ogłoszenia planów budowy nowego bloku, do BTBS zgłosiło się już kilkanaście osób zainteresowanych zamieszkaniem przy ul. Chmielowskiego. To właśnie od zainteresowania przyszłych najemców BTBS uzależnia budowę.


Na stronie BTBS - TUTAJ znajduje się "Ankieta dla potrzeb Bełchatowskiego Towarzystwa Społecznego", na bazie której spółka razem z władzami miasta podejmie decyzję o ewentualnej budowie trzeciego bloku na ul. Chmielowskiego. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku, a nowe mieszkania zostałyby oddane do użytku jesienią 2020 roku. Koszty inwestycji szacowane są na około 6 mln zł.

Spółka zapowiada, że w planowanym bloku będzie 39 mieszkań. Dwanaście z nich będzie trzypokojowych o powierzchni 66,8 m2. Poza tym w budynku znajdzie się siedem kawalerek (sześć o pow. 30,84 m2 i jedna o pow. 37,97 m2), dwa mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym (o pow. 50,36 m2) oraz osiemnaście dwupokojowych z kuchnią 

(sześć o pow. 50,62 m2 i dwanaście o pow. 52,84 m2). Prezes BTBS, Szczepan Chrzęst, zwraca uwagę, że bełchatowianie najczęściej pytają o mieszkania dwupokojowe. - Są one zwyczajnie tańsze od tych większych metrażowo. A dla młodych, rozwojowych małżeństw takie mieszkanie zapewnia dostateczny komfort przy jednym czy dwójce dzieci - dodaje prezes Chrzęst.


Mieszkania BTBS są czynszowe, to znaczy, że nie można ich wykupić na własność, ale można dziedziczyć prawo do najmu. Najemca ponosi pewne koszty budowy (tzw. partycypację), która zazwyczaj nie przekracza 30 proc. wartości mieszkania. Jak przekonuje prezes Chrzęst, w przypadku nowego bloku, partycypacja będzie jednak niższa. - Aby uzyskać kredyt z Banku Gospodarki Krajowej partycypacja nie może przekroczyć 25 procent i dokładnie o takim udziale mówimy - podkreśla prezes. Oznacza to, że zainteresowani najmniejszymi mieszkaniami będą musieli wpłacić nieco ponad 24 tys. złotych, a za największe około 53 tys. zł. Dodatkowo najemcy przed zamieszkaniem muszą wpłacić kaucję w wysokości rocznego czynszu. Spółka planuje, aby w nowym bloku czynsz wynosił 10,80 zł za m2, a więc w praktyce będzie się wahał 333 zł za kawalerkę a 721 zł za mieszkanie trzypokojowe.

 

Nowy blok będzie siódmym budynkiem mieszkalnym BTBS. Spółka postawiła już bloki przy ul. Fabrycznej, Targowej, Czyżewskiego, kard. S. Wyszyńskiego i dwa przy Chmielowskiego, w których w sumie mieszkania otrzmało 237 rodzin.

AP

 

 
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl