Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Profesjonalne sale rehabilitacyjne, kolorowe, jasne i przestronne pomieszczenia, 370 m kw powierzchni. Centrum Rehabilitacji Dzieci ,,Przystań” za chwilę zmieni siedzibę. Ponad 70 dzieci będzie korzystać z rehabilitacji w komfortowych warunkach. Generalny remont pomieszczeń przy ul. Hubala 2 to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego 2015 i pokazuje, że naprawdę warto.

 

Dla dzieci i rodziców skupionych w stowarzyszeniu to będzie ogromna zmiana.  Przede wszystkim do dyspozycji mieć będą niemal dwukrotnie większą powierzchnię. W tej chwili ,,Przystań” działa przy ul. Żeromskiego na 160 metrach w trzech salach, to nie są komfortowe warunki do pracy dla ponad 70 niepełnosprawnych podopiecznych i kilkunastu specjalistów. 

 

- Jest kolorowo, czysto, przestronnie, nasze dzieci będą się rehabilitować w komfortowych warunkach, bardzo się z tego cieszymy  – mówi Kinga Siewierska, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Przystań”, które dwa lata temu wpadło na pomysł skorzystania z możliwości, jakie daje budżet obywatelski. Jak dodaje, potrzeby w zakresie rehabilitacji są ogromne. ,,Przystań” pomaga ponad 70 dzieciom, a kolejni chętni czekają na wolne miejsce.

W siedzibie przy ul. Hubala jest sala doświadczeń świata, służąca przede wszystkim dzieciom autystyczn

ym, sala integracji sensorycznej, rehabilitacyjna i sala terapeutyczna do zajęć grupowych. Centrum dysponuje też  gabinetami logopedycznym, psychologicznym i do terapii biofeedback. Stowarzyszenie planuje uroczyście otworzyć nową siedzibę Centrum 31 maja.

 

Projekt wygrał III edycję Budżetu Obywatelskiego, zdobywając 6 360 głosów. Remont i doposażenie pomieszczeń kosztowało 648 tys. zł. Lokal na parterze bloku przy ul. Hubala został przebudowany tak, aby spełniał potrzeby placówki rehabilitacyjnej. Wszystko po to, by  stowarzyszenie  mogło w nim prowadzić działalność opiekuńczą, diagnostyczną oraz rehabilitacyjno-terapeutyczną.

 

CZYTAJ TEŻ: Rusza piąta edycja budżetu obywatelskiego

 

,,Przystań” istniej w Bełchatowie od 15 lat, stowarzyszenie pomaga dzieciom o różnej niepełnosprawności. W tej chwili z pomocy specjalistów – rehabilitantów, pedagogów, psychologów, terapeutów – korzystają podopieczni w wieku od roku życia do 27 lat. Wiele z nich to dzieci autyści. Jak mówi Kinga Siewierska, liczba takich dzieci systematycznie rośnie. W tej chwili stowarzyszenie pomaga ponad 30 takim dzieciom, gdy powstawało było ich zaledwie kilkoro.

 

Przypominamy, że przed bełchatowianami kolejna szansa na rozdysponowanie 1,5 mln zł z miejskiego portfela. Rozpoczęła się nowa edycja Bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy już po raz piąty mogą zgłaszać swoje pomysły związane z Bełchatowem. Kwota 1,5 mln zł zostanie podzielona na realizację w 2018 roku projektów „twardych” i „miękkich”, które zdobędą największe poparcie w internetowym głosowaniu. Swoje pomysły bełchatowianie mogą zgłaszać do 14 lipca.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl