Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Złożeniem kwiatów i mszą za Ojczyznę Bełchatów uczcił 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejskie uroczystości obchodzono w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary.

 

Obchody narodowego święta tradycyjnie odbyły się w parafii na os. Dolnośląskim, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca uchwalenie Konstytucji przez Sejm Wielki w 1791 roku. Kwiaty pod tablicą złożyli przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń, organizacji społecznych i kombatanckich.  Po patriotycznej uroczystości w kościele odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Tablica upamiętniająca konstytucję 3 Maja wmurowana została w 1991 roku, w 200. rocznicę uchwalenia dokumentu. Organizatorami uroczystości byli: Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa oraz Parafia NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie.

 

Przypomnijmy, że obchody upamiętniające Konstytucję 3 Maja mieć będą jeszcze swoją sportową odsłonę. 10 maja odbędzie się Bieg Konstytucji 3 Maja pod patronatem Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa. Uczniowie szkół podstawowych, roczniki 2007 – 2010, wystartują w nim już po raz trzeci. I tym razem będzie mu towarzyszyć hasło „Zabiegamy o pamięć”.

 

CZYTAJ TEŻ: Uczniowie pobiegną z okazji 3 maja

 

Start i meta będą zlokalizowane w pobliżu Muzeum Regionalnego. Oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godz. 10.

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl