Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ponad 300 tys. zł Miasto przeznaczy na współpracę ze wspólnotami mieszkaniowymi. Powstaną nowe zatoki parkingowe i ciągi piesze.

 

Miasto już od kilku lat współpracuje ze wspólnotami mieszkaniowymi. W tym roku na ten cel samorząd wyda ponad 300 tys. zł. Wśród zadań, które zostały zaplanowane do realizacji jest remont tarasu przy ul. Św. Barbary, budowa zatok parkingowych – m.in. na os. POW przy blokach nr 10 oraz 1,2 i 6 czy budowa ciągu pieszego – np. na os. Łąkowa przy blokach nr 1-3 i os. Słonecznym w pobliżu bloku nr 6. Na tapetę wzięto również okolice ul. Słowackiego 10, Paderewskiego 9, os. Budowlanych 6, a także os. Dolnośląskiego – w pobliżu bolków 221, 328, 135 oraz 217 i 141. Na zdjęciu powyżej - zatoka parkingowa, która powstała na os. POW w okolicy bloku nr 10.

 

"Współpraca miasta ze wspólnotami mieszkaniowymi to dobra praktyka. Każdego roku, na nasze zaproszenie do wspólnych inicjatywy, odpowiada wiele wspólnot i mieszkańców. Dzięki tego typu współpracy zarówno na terenach wspólnot, jak i przyległych do nich terenów miejskich mogą powstać nowe zatoki parkingowe. Remontowane są także chodniki. W tym roku podejmujemy kolejne działania w tym zakresie. Część prac już za nami. Kolejne są w trakcie lub ruszą niebawem” - mówi Dariusz Matyśkiewicz, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa.

 

Współpraca Miasta ze wspólnotami może mieć dwie formy. Jeśli magistrat przekazuje materiały, to wówczas wspólnota zajmuje się robocizną. Zaś w sytuacji, kiedy wspólnota daje Miastu teren oraz prawo do dysponowania gruntem wspólnota partycypuje w kosztach zakupu materiałów, natomiast samorząd odpowiada za robociznę. W 2012 roku – dzięki porozumieniu Miasta ze wspólnotami, udało się wybudować parkingi na osiedlach Okrzei, POW, Binków oraz Przytorze i Dolnośląskim. Łącznie przybyło około dwustu nowych miejsc do parkowania.

 

Autor, zamieściła: AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl