joombig banner rotation images

Menu

W tym roku na bełchatowian, oprócz turniejów w koszykówkę uliczną, plażową piłkę siatkową i tenis ziemny, czekają także turnieje Grand Prix w szachy o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. Za nami półmetek zawodów. Po trzech – z sześciu spotkań, w kategorii open najwięcej punktów zgromadził Dominik Sobaniec – 71, najlepszy w kategorii gimnazjów jest dotychczas Emil Osiński z wynikiem - 73 punktów, z kolei w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajmuje Mateusz Stanowski z liczbą 42 punktów.


Przekrój wiekowy uczestników jest bardzo zróżnicowany. Udział w zawodach szachowych mogą wziąć wszyscy – dzieci, młodzież oraz dorośli. Obowiązujący losowy system gier sprawia, że zawodnik nie wie, z której kategorii przeciwnikiem (podstawówka, gimnazjum, open) przyjdzie mu się zmierzyć – dzięki czemu rozgrywki przebiegają niezwykle ciekawie.

Przed miłośnikami szachowych rozgrywek jeszcze trzy turnieje. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia br. w Centrum Handlowym Olimpia. Kolejne  – 3 i 21 września br. będą rozegrane w centrum miasta – na Placu Narutowicza. Zgłoszenia przyjmowane są w dniu rozgrywek w godz. 9:30-10:00. Początek gier godz. 10:00. Zapraszamy.

Więcej informacji o Grand Prix Bełchatowa w szachach można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

Autor: AK

Zamieścił: TK

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020