Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców. Wkrótce na terenie Bełchatowa powstanie 160 dodatkowych miejsc do parkowania. Sprawdź szczegóły!

 

Miasto rusza z kolejną inwestycją. Prezydent Bełchatowa rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę nowego parkingu. Powstanie on u zbiegu ulic: Wojska Polskiego i Lipowej. Do swojej dyspozycji mieszkańcy będą mieć 65 nowych miejsc parkingowych – w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Będzie on wybudowany z kostki brukowej oraz wyposażony w odwodnienie i oświetlenie. Inwestycja, której koszt opiewa na blisko 376 tys. zł, ma się zakończyć w grudniu tego roku. Jej wykonawcą jest bełchatowska firma Lear.

 

Nowy parking ma pomóc w obsłudze komunikacyjnej znajdujących się w tej okolicy przedsiębiorstw, ich klientów oraz mieszkańców - mówi Dariusz Matyśkiewicz, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa dodając, że nowe miejsca do parkowania wkrótce powstaną także na os. Dolnośląskim – w rejonie bl. 316. Miasto ogłosiło właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego zadania”. W tym przypadku mieszkańcy wzbogacą się o 60 stanowisk, gdzie 6 z nich będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Parking, podobnie jak ten w pobliżu ul. Wojska Polskiego – Lipowej, ma być wybudowany z kostki brukowej. Zostanie także wyposażony w odwodnienie i oświetlenie. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień tego roku.

 

Warto przypomnieć, że nowy parking budowany jest właśnie w pobliżu budynku MCK Giganty Mocy. 30 nowych stanowisk, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych, obsłużą osoby zwiedzające ekspozycję PGE Giganty Mocy. Parking powinien być gotowy już w październiku tego roku.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl