Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Blisko sto wniosków wpłynęło do bełchatowskiego Urzędu Miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Sprawdź szczegóły!

 

Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Swoje pomysły, przez kilka tygodni, mogli zgłaszać bełchatowianie oraz organizacje pozarządowe, które działają na terenie naszego miasta. „Mieszkańcy zgłosili dokładnie 96 wniosków – na łączną, szacowaną przez wnioskodawców kwotę, bagatela 20 mln zł. Najwięcej projektów dotyczy infrastruktury, budowy ulic, przebudowy chodników. Wśród wniosków znalazły się także takie, które zakładają powstanie nowych miejsc parkingowych czy placów zabaw. Nie zabrakło również pomysłów nawiązujących do działań prozdrowotnych, sportowych czy promocyjnych” - mówi Marta Blada kierownik Kancelarii Głównej w Kancelarii Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

Z ilości i różnorodności zgłoszonych projektów cieszy się prezydent Marek Chrzanowski: „Zainteresowanie mieszkańców pokazuje, że budżet obywatelski w Bełchatowie, to inicjatywa trafiona. Warto więc wspierać tego typu działania. Dlatego już dziś myślimy o tym, by w projekcie przyszłorocznego budżetu Miasta – na rok 2015 na realizację zadań w ramach budżetu partycypacyjnego, przeznaczyć większą kwotę niż 1 mln zł, jaka została zaplanowana na ten rok”.

 

Wnioski zostały już zweryfikowane pod względem formalnym. Teraz propozycjami projektów zajmują się poszczególne wydziały Urzędu Miasta. „Sprawdzane są one pod względem merytorycznym, zgodności z kompetencjami jakie posiada gmina, czy wnioskodawcy właściwie oszacowali koszty swoich zadań, a także czy jest po prostu możliwość na to, aby je właściwie i w tym roku móc jeszcze zrealizować” - dodaje Marta Blada.

 

O tym, które projekty będą realizowane w ramach bełchatowskiego budżetu obywatelskiego ostatecznie zdecydują mieszkańcy. Głosowanie nad projektami rozpocznie się 21 maja i potrwa do 27 maja, do godz. 15:30. Bełchatowianie będą mogli głosować dwojako: na stronie internetowej www.decydujemy.belchatow.pl lub osobiście – w Sali Herbowej bełchatowskiego Urzędu Miasta. Głosowanie będzie się odbywać poprzez postawienie znaku X przy maksymalnie trzech wybranych projektach na formularzu. Swoje głosy mogą oddawać mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Wyniki głosowania poznamy już 28 maja.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl