Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianki ponownie mają szansę na zrobienie bezpłatnych badań mammograficznych. Mammobus odwiedzi Bełchatów 9 maja.

Profilaktyczne badania mammograficzne prowadzone są w Bełchatowie cyklicznie. Tylko w tym roku, podczas jednej akcji, przebadało się ponad sto kobiet. Teraz na bezpłatną mammografię szansę mają kolejne panie. Mammobus i specjaliści przyjadą do Bełchatowa w piątek, 9 maja.

 

Badania skierowane są do bełchatowianek z roczników 1945-1964, u których w ciągu ostatnich dwóch lat nie była przeprowadzana refundowana mammografia. Aby z niej skorzystać wystarczy się wcześniej zapisać pod nr tel. /44/ 733-51-59 lub osobiście – Zespół ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1). Do rejestracji trzeba przygotować numer PESEL i numer telefonu. Badania będą przeprowadzane w godz. 9:00-17:00. Każda mieszkanka zostanie zapisana na konkretną godzinę.

 

„Chętnie podejmujemy działania ukierunkowane na wspieranie zdrowia. Na pierwszym planie stawiamy profilaktykę, dlatego po raz kolejny organizujemy cykl bezpłatnych mammografii” – mówi prezydent Marek Chrzanowski. Badania będą prowadzone w każdy drugi piątek miesiąca aż do listopada. Wyjątkiem jest czerwiec – wówczas mieszkanki Bełchatowa będą mogły skorzystać z mammografii czterokrotnie – w pierwszy piątek i sobotę miesiąca oraz w drugą i trzecią niedzielę miesiąca. Terminy wszystkich wizyt mammobusu w Bełchatowie są dostępne w kalendarzu badań mammograficznych, który można znaleźć na www.belchatow.pl w zakładce „mieszkaniec” - „rodzina, zdrowie, pomoc społeczna”. Badania realizowane są w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” finansowanego jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl