Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ale jazda – ósma gwiazda! Na tę chwilę bełchatowianie czekali trzy lata. Siatkarze PGE Skry pokonali 3:0 Asseco Resovię Rzeszów i po raz ósmy zdobyli mistrzostwo Polski! Tym samym finałowa rywalizacja zakończyła się na trzech spotkaniach. MVP spotkania został wybrany, po raz trzeci w finale, Mariusz Wlazły.

 

 

Trzecie finałowe starcie lepiej rozpoczęli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Miguela Falaski niesieni kapitalnym dopingiem swoich kibiców objęli prowadzenie 3:0. Goście szybko wzięli się w garść i odrobili tę stratę, a na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny zeszły przy minimalnym prowadzeniu bełchatowian. Stawka tego meczu i żywiołowy doping fanów nieco paraliżował siatkarzy, którzy na początku tego spotkania popełniali sporo błędów na zagrywce i na przyjęciu.
W tych elementach gry gubili się zwłaszcza rzeszowianie, dzięki czemu siatkarze PGE Skry wyszli na prowadzenie 16:11. Po udanym bloku Stephane’a Antigi  prowadzenie miejscowych wzrosło już do sześciu punktów i losy tego seta były już przesądzone. W końcówce wszelkie wątpliwości rozwiał Mariusz Wlazły, który w pierwszej partii był nieomylny. PGE Skra w cuglach wygrała pierwszego seta i zrobiła kolejny wielki krok w stronę mistrzostwa.

Druga odsłona tego meczu rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia bełchatowian 4:0. Po raz kolejny klasą dla siebie był kapitan PGE Skry. Spora przewaga już na początku tego seta najwyraźniej rozluźniła gospodarzy, bo goście bardzo szybko odrobili straty. Bełchatowianie mieli duże problemy z zagrywką i przyjezdni nie mieli problemów z wyprowadzaniem skutecznych ataków. Resovia wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie. Tylko na chwilę. Na zagrywkę wszedł Mariusz Wlazły i po raz kolejny odmienił losy tej rywalizacji. To było coś niesamowitego. Taki zawodnik to prawdziwy skarb. PGE Skra  nie oddała już żadnego punktu i spokojnie wygrała tego seta. Od ósmego tytułu mistrza Polski bełchatowian dzielił już tylko jeden set.

Jak się okazało, to była tylko formalność. Siatkarze z Rzeszowa, najwidoczniej pogodzeni już z losem tej rywalizacji, nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonych bełchatowian. PGE Skra Bełchatów wygrała trzeciego seta i tym samym zapewniła sobie ósmy tytuł mistrzowski!

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) oraz Tuia, Maćkowiak.

Resovia: Tichacek, Lotman, Perłowski, Konarski, Penczew, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Veres, Shops, Drzyzga, Kosok.

 

Źródło:  www.skra.pl

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl