Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dary dla Jużnoukraińska będą zbierane 4 i 5 kwietnia w budynku B Urzędu Miasta BełchatowaDary dla Jużnoukraińska będą zbierane 4 i 5 kwietnia w budynku B Urzędu Miasta Bełchatowa

 

Mieszkańcy Jużnoukraińska – naszego miasta partnerskiego na Ukrainie – zwrócili się z prośbą o pomoc. Najbardziej potrzebne są im konserwy mięsne, śpiwory i długoterminowa żywność dla dzieci. Miasto rusza więc ze zbiórką wspomnianych artykułów.

 

 

Dary będą zbierane w najbliższy poniedziałek i we wtorek, tj. 4 i 5 kwietnia. Będzie je można przynosić do budynku B urzędu miasta (wejście od ul. Mielczarskiego) w godz. 8:00-18:00.

 

- Wojna za naszą wschodnią granicą trwa już od ponad miesiąca. Przez cały ten czas Bełchatów i bełchatowianie wspierają i pomagają uchodźcom z Ukrainy. Fala pomocy jaka ruszyła i trwa nadal w naszym mieście jest ogromna. Dziękuję za tak liczny odzew, wspaniały gest oraz wielkie serce – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Wsparcie bełchatowian potrzebne jest jednak ponownie. - Nasi przyjaciele z partnerskiego miasta Jużnoukraińska, którzy na froncie walczą o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny, zwrócili się z prośbą o pomoc. Na ten moment na Ukrainie najbardziej potrzebują konserw mięsnych, śpiworów i długoterminowej żywności dla dzieci. Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc w zebraniu właśnie tych artykułów – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

Miastu ogromnie zależy, aby samochód, którzy pojedzie z Jużnoukraińska, był maksymalnie wypełniony. Stąd też do darów zebranych przez bełchatowian zostaną dołączone także inne artykuły pierwszej potrzeby podarowane dla uchodźców przez mieszkańców Alcobaçy – naszego partnerskiego miasta w Portugalii. Wsparcie jest ogromne – do Bełchatowa przyjechało około 40 ton różnych artykułów. Pozwoli to zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby uchodźców przebywających w naszym mieście i jednocześnie pomóc tym, którzy zostali na Ukrainie.

 

- Jestem przekonana, że wspólnie uda się nam zorganizować kolejną pomoc, za co z całego serca już dziś Państwu dziękuję – podsumowuje prezydent Mariola Czechowska. 

 

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl