Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najbliższe zajęcia zorganizowane zostaną 26 i 27 marca Najbliższe zajęcia zorganizowane zostaną 26 i 27 marca

Osoby, które trafiły do Bełchatowa, uciekając przed wojną na Ukrainie, mogą skorzystać z nieodpłatnych lekcji języka polskiego. Oferta skierowana jest zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Zajęcia odbędą się w dniach 26 i 27 marca. Organizowane są wspólnie przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Bełchatowie, Fundację Pomagamy Dzieciakom i Seniorom w Bełchatowie,  SP nr 3 oraz Miasto Bełchatów. 

 

 

Cztery godziny lekcyjne w sobotę i tyle samo w niedzielę, to oferta przygotowana dla osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną. Nasi sąsiedzi znaleźli się w trudnym położeniu, są w obcym kraju, często bez podstawowej znajomości polskiego. To w sposób znaczny utrudnia odnalezienie się w nowych realiach. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom tych osób, organizowane są kursy językowe. Fundacja Pomagamy Dzieciakom i Seniorom (wcześniej Fundacja Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej), Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Miasto Bełchatów umożliwiają naukę naszego języka uchodźcom.

 

Oferta skierowana jest zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci. Zajęcia prowadzone będą na dostosowanych do tych grup podręcznikach do nauki polskiego. W sobotę 26 marca i w niedzielę 27 marca na zainteresowanych czekać będą wykładowcy. Zajęcia zorganizowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Sienkiewicza 25. Rozpoczynać się będą o godzinie 12:00. W zależności od zainteresowania wykłady prowadzone będą w grupach, oddzielnie dla dzieci i dorosłych.

 

Osoby zainteresowane możliwością nauki języka polskiego, mogą się zgłaszać telefonicznie pod nr tel. 44 632 17 92, lub osobiście w sekretariacie szkoły.

 

Zachęcamy do przekazania tej informacji Ukraińcom, którzy znaleźli schronienie w prywatnych domach. Znajomość języka polskiego przyczyni się z pewnością do poprawy jakości życia, łatwiejszego odnajdywania się w nowej rzeczywistości w obcym kraju.

 

Pierwsze z tego cyklu nieodpłatne zajęcia zorganizowane zostały już w miniony weekend. 40 osób uczyło się języka w sobotę, na zajęciach niedzielnych stawiło się 12.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl