Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu widać doradcę podatkowego udzielającego poradyPrzedsiębiorcy mogą liczyć na darmową i pomoc doradcy podatkowego; fot. archiwum

 

Zapraszamy bełchatowskich przedsiębiorców oraz tych, którzy dopiero myślą o otwarciu własnej firmy na bezpłatne spotkanie z doradcą podatkowym. Fachowiec z KIDP doradzi m.in. jaka forma opodatkowania będzie najbardziej optymalna dla konkretnego biznesu. Spotkanie z odbędzie się we wtorek, 29 marca, w bełchatowskim magistracie.


Ustawowy termin na złożenie PIT to 30 kwietnia, ale ponieważ w tym roku ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę, zgodnie z ordynacją podatkową czas na wypełnienie obowiązku wydłuża się do następnego dnia roboczego. Z dochodów za 2021 r. możemy więc rozliczyć się z fiskusem do 2 maja. Dla przedsiębiorców to zatem doskonały moment, aby podatkowe kwestie swojej firmy skonsultować z fachowcem. Tym bardziej, że początek tego roku przyniósł sporo zmian w prawie podatkowym.


Okazja do tego będzie już w najbliższy wtorek – 29 marca. Tego dnia w urzędzie miasta na bełchatowskich przedsiębiorców czekać będzie doradca z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Z darmowej porady mogą skorzystać zarówno osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i nieco bardziej doświadczeni przedsiębiorcy.


Aby wziąć udział w spotkaniu, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść do urzędu miasta (przy ul. Kościuszki 1) 29 marca między godz. 13:00 a 15:00. W punkcie informacyjnym na parterze urzędu należy jedynie podać informację o zamiarze udziału w konsultacjach. Doradca będzie czekać w Sali nr 316 na II piętrze.

 

Przypomnijmy, że z pomocy doradców z KIDP bełchatowscy przedsiębiorcy mogą korzystać od lipca 2018 roku, kiedy prezydent Mariola Czechowska podpisała porozumienie w tej sprawie z łódzkim oddziałem Izby.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl