Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Schronienie w Oratorium może znaleźć nawet 50  uchodźców z UkrainySchronienie w Oratorium może znaleźć nawet 50 uchodźców z Ukrainy

Z każdym dniem do naszego kraju przybywają tysiące osób, które uciekają z Ukrainy przed wojną. Uchodźcy trafiają również do Bełchatowa, już teraz jest ich blisko czterystu w prywatnych mieszkaniach. Potrzebne są dodatkowe miejsca zakwaterowania i takie na terenie miasta powstają. Do Łodzi przyjeżdżają kolejne pociągi z uchodźcami. Wojewoda Łódzki zorganizowane grupy kieruje do poszczególnych gmin, i na taki scenariusz przygotowany jest Bełchatów.  

 

W Bełchatowie dotychczas uchodźcy schronienie znajdowali w prywatnych domach mieszkańców. Osoby, chcące pomóc zgłaszają taką chęć do sztabu miejskiego. - Ta pomoc i odruch serc bełchatowian są nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli – podkreśla Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.

 

Wolne miejsca z każdym dniem zapełniają się a tych, którzy potrzebują schronienia, przybywa. Uchodźcy do poszczególnych gmin będą kierowani również przez wojewodę. To osoby, które nie mają gdzie się udać. Dlatego w kilku punktach na terenie miasta przygotowywane są takie miejsca. W oratorium już zostały rozstawione polowe łóżka dla 50 osób, które trafią w najbliższym czasie do Bełchatowa. Świeża pościel, wydzielone miejsce, w którym będą mogli samodzielnie przygotować jedzenie oraz sanitariaty i prysznic pozostaną do dyspozycji tych, którzy będą tu gościć. Miejsca dla uchodźców przygotowane zostały również w domu parafialnym przy kościele na Dolnośląskim. W sumie jest ich ponad 80.  

 

- Miasto organizuje  takie punkty, gdzie można będzie ulokować bezpiecznie większą liczbę osób. Musimy być przygotowani na to, że wraz z eskalacją wojny na Ukrainie, do Bełchatowa napływać będzie coraz więcej osób – mówi wiceprezydent Politański.

 

W oratorium jest miejsce do spania, oraz przestronna kuchnia W oratorium jest miejsce do spania, oraz przestronna kuchnia

KR        

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl