Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

  Spółka WOD.-KAN. pomoże pozyskać dotację do podłączenie do kanalizacji

WOD.-KAN. pomoże pozyskać dotację na podłączenie do kanalizacji

 

Spółka WOD.-KAN. rusza z nowym projektem, w ramach którego, bełchatowianie będą mogli pozyskać dofinansowanie na podłączenie budynków do kanalizacji sanitarnej. W grę wchodzi odzyskanie nawet 70 proc. kosztów inwestycji.

 

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy chcieliby przyłączyć swoje domy, a także inne budynki do kanalizacji sanitarnej. Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD.-KAN.” Sp. z o.o. w Bełchatowie rusza właśnie z nowym projektem: „Dofinansowanie budowy podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej na terenie Miasta Bełchatowa”.

 

Dzięki temu osoby, które zdecydują się na budowę nowego podłączenia kanalizacyjnego (z zaznaczeniem, że jest to odcinek łączący wychodzącą z budynku instalację kanalizacyjną z granicą działki podłączanej nieruchomości lub z pierwszą studzienką leżącą na granicy działki podłączanej nieruchomości) będą mogły starać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mowa nawet o pokryciu 70 proc. kosztów kwalifikowanych związanych z zakupem materiałów oraz robót budowlano-montażowych. Co ważne dotacją mogą być objęte jedynie nieruchomości zabudowane. Jeśli właściciel nie ma dokumentacji projektowej przyłącza jej wykonanie może zlecić spółce WOD.-KAN., co będzie jednak dodatkowo płatne. 

 

Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z programu, mogą się zgłaszać do siedziby WOD.-KAN. (ul. św. Faustyny Kowalskiej 9, pokój 1). Pracownicy spółki pomogą wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty. Do załatwienia formalności potrzebne będą: dowód osobisty, akt własności lub numer księgi wieczystej, numer ewidencyjny działki, szacunkowa długość przyłącza wraz z dokumentacją projektową oraz liczbą osób, które będą korzystać z podłączenia. Zgłoszenia można również przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 44 634 90 81 oraz na stronie spółki: wodkan-belchatow.pl, gdzie zamieszczony jest także regulamin realizacji projektu.

 

ADA

logotypy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl