Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na placu Narutowicza zamontowany zostanie zdrój ulicznyW pierwszej połowie roku na placu Narutowicza stanie „poidełko”, z którego korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy oraz ich czworonożni pupile. Będzie to drugi w Bełchatowie zdrój uliczny – pierwszy jest już na zrewitalizowanym Placu Wolności.

 


Zdrój uliczny to urządzenie umożliwiające dostęp do wody pochodzącej z miejskiej sieci wodociągowej w miejscach publicznych. Jak podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, najczęściej korzystają z nich osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu. - Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi aktywni mieszkańcy nie będą zmuszeni do dźwigania butelek czy bidonów z wodą. Ponadto zdrój będzie wsparciem dla spragnionych mieszkańców i turystów, szczególnie w upalne dni a także wyrazem troski o mieszkańców, którym zapewniają dostęp do zdrowej i czystej wody do picia – dodaje prezydent Czechowska.

 


Badania dowodzą, że picie tzw. kranówki, może stanowić alternatywę dla niezdrowych słodzonych i gazowanych napojów, to także ważny element budowania świadomości, jak ważne jest picie wody. W ten sposób miasta nie tylko promują zdrowe nawyki żywieniowe, ale także wspierają zachowania proekologiczne - montaż ulicznych poidełek w dużej mierze przyczynia się bowiem do ograniczania ilości plastikowych odpadów.

 


Ekologia i troska o środowisko to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Miasto prowadzi szeroko zakrojoną edukację ekologiczną. Na realizację kolejnego projektu miasto pozyskało dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi. - Działania, jakie będziemy prowadzić w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa” będą różnorodne: od organizowania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu po montaż ogólnodostępnego zdroju ulicznego – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu.

 


W pierwszej połowie 2019 roku na placu Narutowicza stanie uliczne poidełko, z którego korzystać będą mogli mieszkańcy i ich czworonożni pupile. Cały projekt ma kosztować 89 tys. 850 złotych, a przyznana dotacja do 79 tys. 290 zł. To drugi zdrój uliczny, który dla mieszkańców zamontuje magistrat – pierwszy stoi już na oddanym niedawno do użytku przebudowanym Placu Wolności.

 

AP

 

Zdrój uliczny jest już na Placu WolnościPierwszy zdrój uliczny zamontowany został na zrewitalizowanym Placu Wolności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl