Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

lasek 3420Nowe alejki spacerowe, trawniki, ławeczki, stojaki na rowery, ścieżka zdrowia i 10 urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu – tak po działaniach adaptacyjnych wygląda osiedlowy lasek na os. Dolnośląskim. Dobiegła końca realizacja jednego ze zwycięskich projektów piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

 

Z końcem grudnia mieszkańcy osiedla Dolnośląskie zyskali nowe miejsce do spacerów i aktywności fizycznej. Prace nad adaptacją osiedlowego lasku wraz z budową siłowni plenerowej zostały zakończone w terminie. Całość kosztowała miasto blisko 300 tys. złotych.

 

Teren za blokami 219 i 220 poddano gruntownej rewitalizacji, dzięki czemu istniejący lasek osiedlowy nabrał nowego kształtu.

 

Uporządkowano drzewostan, czyli usunięto drzewa chore i zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców, nasadzono nowe krzewy i drzewa niskokoronne. Z myślą o amatorach spacerów wybudowano alejki, przy których stanęło osiem parkowych ławeczek z oparciem. Spacerowe ścieżki wyłożono trójkolorową kostką brukową. Nie zapomniano również o nowych trawnikach.


Jednym z głównych założeń projektu adaptacji miejskiego lasku było wyposażenie go w siłownię pod chmurką. Do dyspozycji mieszkańcy mają dziesięć urządzeń, w tym m.in. sprzęt do podciągania nóg oraz drabinkę, trenażer ramion z ławką, orbitrek eliptyczny z masażerem, surfera wahadło i wyciskanie siedząc, piechura i biegacza. Jest też hydrauliczny wyciąg górny. Producentem wszystkich sprzętów jest firma Herkules z Chrzanowa.

 

W nowym lasku skorzystać również można ze specjalnej ścieżki zdrowia, wyposażonej m.in. w ławeczkę do ćwiczeń, drążki gimnastyczne, belkę do przerzutów tułowia oraz drążki do slalomu. Ponadto zamontowano elementy małej architektury - dwa stojaki na rowery i kosze na śmieci.


To już kolejna w mieście siłownia na powietrzu. Zagospodarowany na nowo lasek osiedlowy już przyciąga mieszkańców, którzy mimo niepogody próbują swoich sił i na ścieżce zdrowia, i na sprzęcie siłowym. Trzeba przyznać, że takie miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem bełchatowian, nie tylko w okresie letnim.


KZB

 

lasek 3419

 

lasek 3431

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl