Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Pracownie na świeżym powietrzu ułatwiają dzieciom poznanie zagadnień związanych z naukami przyrodniczymi

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mogą już korzystać z nowoczesnej ekopracowni pod chmurką. Jej uroczyste otwarcie poprzedziły ekologiczny apel i przygotowane przez dzieci przedstawieniem teatralne. Odbyły się też pierwsze zajęcia.

 

 

Na ten dzień z niecierpliwością czekała cała społeczność SP nr 3. W środę, 16 października, do dyspozycji uczniów i nauczycieli oficjalnie oddano edukacyjny ogródek. Do jego otwarcia uczniowie sumiennie się przygotowali. Najpierw był apel, a po nim przedstawienie teatralne pt. „Ogrodowe ekoprzygody”, w który poruszone zostały najważniejsze kwestie związane z ochroną środowiska.


Przecięcia wstęgi wspólnie dokonali wiceprezydent Łukasz Politański, dyrektor szkoły Beata Walenczak-Frukacz, przedstawiciele Rady Rodziców i wykonawcy inwestycji. Zaraz po tym w pracowni zawrzało. Uczniowie pod okiem nauczycieli i zaproszonych gości wzięli udział w pierwszych ekologicznych zajęciach pod chmurką. Wspólnie wykonywali doświadczenia, oglądali interaktywne tablice przyrodnicze, w skokach w dal próbowali dorównać zwierzętom, a nawet wsadzili pierwsze cebulki tulipanów.


- Cieszę się, widząc tę radość i zaangażowanie dzieci. To potwierdza tylko, że niestandardowe formy edukacji, jakie proponujemy najmłodszym, sprawdzają się. Warto więc na nie stawiać i w nie inwestować – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.


Koszt całego projektu to 48 tys. złotych, z czego 43 tys. 200 złotych szkoła pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a pozostałą część kwoty dołożyło miasto.

 

Jak wygląda ekopracownia z prawdziwego zdarzenia? Ma 6 przystanków edukacyjnych: „Z ekologią za pan brat” - z miejscem na selektywną zbiórkę odpadów, „Nauka pod chmurką” ze stolikami do pracy, „Cztery pory roku w ogrodzie”, „Szkolny monitoring” ze stacjami meteorologiczną i pogodową oraz zegarem słonecznym, „Leki ze szkolnej apteki”, czyli ziołowy kącik, a także „Ruch to zdrowie”. W szkolnym ekocentrum stanęły przyrodnicze tablice, domki dla owadów, a wszystko to w otoczeniu krzewów i bylin.


KZB

 

Z okazji otwarcia ekopracowni dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Ogrodowe ekoprzygody"Z okazji otwarcia ekopracowni dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Ogrodowe ekoprzygody"

 

W pierwszych zajęciach pod chmurką uczniom towarzyszył wiceprezydent Łukasz PolitańskiW pierwszych zajęciach pod chmurką uczniom towarzyszył wiceprezydent Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl