Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przygotowywana strategia obejmie m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, podobnych do tej na parkingu śródmiejskim

Miasto Bełchatów przystępuje do opracowania strategii elektromobilności do 2036 roku. Gotowy dokument pozwoli zaplanować działania, które wpłyną na ograniczanie niskiej emisji i uspokojenie miejskiego ruchu drogowego. Aby strategia przyniosła wymierne skutki, niezbędna jest współpraca całej lokalnej społeczności. Dlatego też przygotowana została ankieta internetowa, która pozwoli poznać opinie mieszkańców Bełchatowa na temat wprowadzenia elektromobilności oraz ich potrzeby komunikacyjne.

 

Elektromobilność to pojęcie odmieniane dziś przez wszystkie przypadki. Zakłada ona korzystanie z pojazdów posiadających elektryczne jednostki napędowe, takich jak samochód, skuter, motocykl, rower, tramwaj, trolejbus, pociągów czy autobus. Zalet tego typu pojazdów jest wiele - począwszy od znacznie niższych kosztów eksploatacji, a skończywszy na wyższym komforcie podróżowania dzięki temu, że auto elektryczne pracuje dużo ciszej. Istotą rozwoju elektromobilności jest przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.

 

- Elektromobilność jest dziedziną transportu o dużym potencjale rozwoju i jednocześnie szansą do stymulacji różnych gałęzi gospodarki, nie tylko tej ogólnopolskiej, ale również tej lokalnej. Troska o środowisko i walka ze smogiem to od lat jeden z głównych kierunków naszych działań. Dlatego sięgamy po kolejne ekologiczne rozwiązania, jak chociażby zakup sześciu ekologicznych emzetek, w tym trzech elektrycznych, darmową komunikację miejską, budowę stacji ładowania pojazdów czy rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej. Teraz rozpoczynamy prace nad miejską strategią elektromobilności – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Celem wspomnianej strategii jest zwiększenie udziału pojazdów zeroemisyjnych w ruchu miejskim. Chodzi też o wzrost świadomości mieszkańców, wykorzystywanie alternatywnych dla pojazdów spalinowych środków transportu oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i hałasu. Kluczowe dla rzetelnego opracowania dokumentu „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Bełchatowa na lata 2020 - 2036” i zaplanowania optymalnych rozwiązań jest poznanie preferencji mieszkańców w tym zakresie.

 

 Dlatego też przygotowana została ankieta, którą wypełnić może każdy mieszkaniec Bełchatowa oraz osoby pracujące lub uczące się w naszym mieście. Zawarte w niej pytania dotyczą m.in. na elektromobilności, transportu publicznego, systemu rowerowego, parkowania oraz carpoolingu, a także sposobu codziennego przemieszczania się po terenie miasta. Przewidywany czas wypełnienia wynosi około 10 minut. Ankieta dostępna jest do 29 maja.

 

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

 

Badanie przeprowadzane jest w ramach  realizowanego przedsięwzięcia pn. „Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Bełchatowa na lata 2020 - 2036” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu GEPARD II – transport niskoemisyjny Część 2.

AP

Od lipca 2019 roku pobełćhatowskich ulicach jeździ sześć nowych niskoemisyjnych emzetek - trzy elektryczne i trzy z silnikami dieslaOd lipca 2019 roku po bełchatowskich ulicach jeździ sześć nowych niskoemisyjnych emzetek - trzy elektryczne i trzy z silnikami diesla

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl