Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto konsekwentnie inwestuje w obiekty sportowe. Ważną ich częścią są siłownie zewnętrzne. W tej chwili na terenie Bełchatowa jest już ich dziewięć. Dziesiąta ma powstać z tyłu oddziału MCK w Grocholicach. Dzięki siłowniom bełchatowianie mogą łączyć aktywność fizyczną z przebywaniem na świeżym powietrzu.

 

Siłownie zewnętrzne są ogólnodostępne i bezpłatne, przez co są coraz bardziej konkurencyjne dla tradycyjnych siłowni i klubów fitness. Korzystanie z urządzeń nie wymaga wcześniejszych przygotowań, czy specjalnego stroju. O każdej porze, niezależnie od pogody możemy zadbać o nasze zdrowie. - Siłownie są wyposażone w komplet urządzeń. Sądzę, że w niedalekiej przyszłości nadal będziemy inwestować w tworzenie miejsc przeznaczonych na sportową rekreację - mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

Bełchatowianie mogą korzystać między innymi z surfera, orbitreka eliptycznego, roweru i wioślarza. Do użytku są także poręcze, wahadła, prasy, motylki, twistery, ławki i drabinki. Co warte podkreślenia, niektóre siłownie posiadają także urządzenia fitness dla osób niepełnosprawnych: wiosła dla osób na wózku i orbitrek siedzący.

 

Siłownie plenerowe to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na dotlenienie organizmu, poprawę kondycji i samopoczucia. To świetne miejsce nie tylko na aktywność fizyczną, ale również na życie towarzyskie lokalnej społeczności.

 

Dzięki staraniom prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, siłownie zewnętrzne są na każdym bełchatowskim osiedlu. Miejsca do ćwiczeń są już na osiedlach: Binków (ul. Antracytowa), Okrzei (między blokami 3 i 4 oraz między blokami 22, 26 i 27), Dolnośląskim (okolice SP nr 8 i bloku 306), POW (między blokami 15 i 16), Przytorzu (na kompleksie boisk sportowych przy ul. Paderewskiego), Budowlanych (za Skarbkiem i w dolinie rzeki Rakówki – ZOSIA). Na tym nie koniec. Miasto planuje budowę kolejnych siłowni. Jeszcze w tym roku powstanie dziesiąta. Tym razem z tyłu oddziału Miejskiego Centrum Kultury w Grocholicach. Koszt jednej siłowni to niespełna 90 tys. złotych.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl